VIDEO: Na tomto místě skončil život proslulého japonského admirála Jamamota. Dobrodruzi se k němu museli ,,probít" džunglí

VIDEO: Na tomto místě skončil život proslulého japonského admirála Jamamota. Dobrodruzi se k němu museli ,,probít&quote; džunglí
Autor fotografie: Screenshot YouTube|Popisek: zřícené letadlo
16 / 06 / 2017, 14:30

Nad tichomořským ostrovem Bougainville vyhasl život slavného japonského admirála Isoroku Jamamota.

Jamamoto se za zhoršující situace pro Japonsko rozhodl provést v dubnu 1943 inspekci jednotek dislokovaných v oblasti Šalamounových ostrovů a toto rozhodnutí jej stálo život. Američané zachytili a dešifrovali depeše s itinerářem jeho cesty a rozhodli se využít příležitost.

Americké stíhačky P-38 si na Jamamotův letoun G4M1 Model 11 počkaly a v rámci operace Vengeance jej sestřelily nad Bougainville. I téměř 75 let po Jamamotově smrti se však zřícený letoun nestal turistickou atrakcí z důvodu obtížně dostupného místa.

Před dvěma lety našla skupina dobrodruhů na tomto tichomořském ostrově patřící Papui-Nové Guinei zřícené letadlo v ,,džungli", kterou se museli doslova  probít. Pořídili však zajímavé záběry letadla, v němž v roce 1943 zemřel ,,arcinepřítel" Američanů.

psali jsme:

Japonské válečné zločiny aneb krvavá lázeň mrtvých

 

Zdroj: worldwarwings.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.