Babyloňané skutečně před více než 2 600 lety vypálili Jeruzalém. Archeologové našli důkazy

Babyloňané skutečně před více než 2 600 lety vypálili Jeruzalém. Archeologové našli důkazy
Autor: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: požár Jeruzaléma
31 / 07 / 2017, 14:00

Archeologové našli důkazy, že za požárem Jeruzaléma více než před 2 600 lety stáli skutečně Babyloňané.

Archeologům se podařilo najít důkazy, že za požárem Jeruzaléma před více než 2 600 lety stáli Babyloňané. Při vykopávkách v Národním parku v Jeruzalémě archeologové objevili ohořelé či spálené dřevo, kosti, hrnce, nádoby a další předměty.

psali jsme:  VIDEO: Archeologové objevili v Etiopii pozůstatky zapomenutého města z 12. století

Na místě byly rovněž nalezeny kuchyňské nádoby určené ke skladování různých tekutin a zrní, které mají označkovanou rukojeť a motiv rozety (růžice), v té době obvyklý. Jeden z nejvzácnějších artefaktů je podle expertů malá slonovinová soška nahé ženy, která má účes či paruku vyvedenou v egyptském stylu.

Všechny tyto nálezy potvrzují podle archeologického týmu scénu z bible, v níž je napsáno, že Babyloňané spálili v roce 597 v Jeruzalémě všechny domy a město vyplenili.

V roce 597 př. n. l. dobylo Jeruzalém babylonské vojsko jako výsledek předchozích vleklých sporů mezi králem Nebukadnesarem II. a izraelity. Babylonský král Nebukadnesar II. Jeruzalém vypálil ,,dům po domě". Po pokusu o vzpouru proti babylonské nadvládě bylo město roku 586 př. n. l. dobyto znovu. Byl zničen jeruzalémský Chrám a velkou část obyvatelstva odvedl  Nebukadnesar II. do zajetí. 

 

 

 

psali jsme: Archeologové našli 2 300 let starý hrnec na vaření. Obsahoval i zachované kraví kosti

 

Zdroj: dailymai.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace