Bestiální členka Vietcongu kastrovala americké vojáky. Osudnou se jí stala kulka Carlose Hathcocka

Bestiální členka Vietcongu kastrovala americké vojáky. Osudnou se jí stala kulka Carlose Hathcocka
Autor fotografie: Public domain|Popisek: Carlos Hathcock
08 / 10 / 2020, 10:00

,,Byla to opravdu zlá žena. Za normálních okolností by zabijácké oddíly jen mariňáka zastřelily a vzaly mu boty nebo cokoli jiného, ale Apache byla velmi sadistická. Udělala by cokoli, aby způsobila bolest." To řekl Carlos Hathcock o Vietnamce přezdívané Apache.“

Apache byla ženská odstřelovačka a vyšetřovatelka z Vietkongu. Svou přezdívku si vysloužila díky mučení a zabíjení amerických mariňáků a jihovietnamských vojáků. Vedla četu sniperů a získala si pověst trýzněním válečných zajatců v doslechu amerických základen. Svým obětem odřezávala víčka a uchovávala si je jako trofeje. Zajaté vojáky také kastrovala.

Díky své brutální taktice se rychle stala vysoce ceněným cílem amerických a jihovietnamských vojáků. Byla zabita v roce 1966 Carlosem Hathcockem, který byl součástí týmu sniperů námořní pěchoty Spojených států.

Carlos Hathcock přezdívaný Vietnamci kvůli bílému pírku za kloboukem „Bílé pírko“ byl svými protivníky vysoce ceněný a komunisté vypsali na jeho hlavu odměnu 30 000 dolarů, což ve srovnání s 10 – 2 000 dolary za normální snipery byla gigantická suma.

Severovietnamská sniperka řádila v jeho „kurníku“ a on v jejím, a tak se Carlos rozhodl si to s ní vyřídit. Tou poslední kapkou bylo, když v listopadu 1966 Apache chytila amerického mariňáka a mučila ho na doslech jeho jednotky. Mariňáka stáhla zaživa z kůže, uřízla mu oční víčka a nakonec ho vykastrovala. Pak ho pustila…

Nebožák se dostal až k jednotce, kde zemřel. První ho uviděl právě Carlos a marně se ho snažil zachránit. Od toho okamžiku se to stalo osobní.

Jednoho dne jeho pozorovatel Edward James detekoval tým sniperů Vietcongu, který se pohyboval ve vzdálenosti 700 metrů. Jeden z členů severovietnamského týmu si dal pauzu a dřepnul si, aby vykonal tělesnou potřebu. Okamžitě věděli, že je to Apache. Hathcock tomu říká „nejlepší střela, jakou kdy vystřelil“.

Snipeři Vietcongu si byli vědomi nebezpečí močení v džungli a pokusila se Apache zastavit, ale ta se nenechala. Po první kulce následovala druhá, aby měl Hathcock jistotu, že komunistická bestie už nebude nikdy nikoho mučit. Její smrt byla velkým morálním vítězstvím amerických vojáků.

 

Zdroj: History Collection

 

Tagy článku