Bitevní loď USS Wyoming vypálila za 2. světové války víc nábojů než ostatní lodě US Navy

Bitevní loď USS Wyoming vypálila za 2. světové války víc nábojů než ostatní lodě US Navy
11 / 04 / 2019, 12:00

USS Wyoming BB-32 byla vedoucí lodí třídy Wyoming, která byla poslední třídou v US Navy vybavenou děly ráže 305 mm. Obě lodě třídy Wyoming se zúčastnily 1. a 2. světové války.

Bitevní loď USS Wyoming (BB-32), vstoupila do služby roku 1912 a 1. světovou válku strávila v Atlantiku. V důsledku Londýnské konference v roce 1930, byla válečná loď roku 1931 přeměněna na výcvikovou loď označenou USS Wyoming (AG-17 ), a přišla o půlku hlavní dělové výzbroje.

Během 2. světové války byla využívána jako cvičná loď a roku 1944 ztratila své poslední dělové věže s děly 305 mm a byla vybavena děly určenými k výcviku protiletadlové obrany.

- 10x 5 "/ 38 
- 4 x 3 "/ 50 
- 4 x 3 "
- 6x 40mm Bofors
- 4x 20mm Oerlikon
- 2x raketomety

Široká řada různých protiletadlových zbraní umožňovala Wyomingu vycvičit střelce na nejnovějších zbraních, které měla US Navy k dispozici. Předpokládá se, že během 2. světové války USS Wyoming vycvičil více než 35 000 střelců. Experimentální loď také pomáhala při vývoji taktiky proti kamikaze.

Psali jsme: Hitlerův bojovník: Těžký křižník Admiral Hipper

Vzhledem k její roli se odhaduje, že USS Wyoming vypálila více nábojů, než kterákoli jiná americká bitevní loď.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace