Byl obviněn ze zabití Stalinova syna, na sklonku války jej zajali Sověti. Reinhard Kunze byl propuštěn

Byl obviněn ze zabití Stalinova syna, na sklonku války jej zajali Sověti. Reinhard Kunze byl propuštěn
Popisek: Reinhard Kunze
04 / 04 / 2019, 13:00

Zdá se to možná neuvěřitelné, ale do roku 2014 pobýval v gulazích a sovětských, respektive ruských vězeních téměř 70 let německý voják Reinhard Kunze, který byl zajat Sověty na sklonku druhé světové války.

Reinhard Kunze byl německým vojákem, který v roce 1943 již jako 12letý sloužil u 12. tankové divize SS v Hitlerjugendu. Po smrti Stalinova syna Jakova Džugašviliho, který za dosud nevyjasněných okolností zemřel v koncentračním táboře v roce 1943, padla vina za jeho smrt právě na mladého Kunzeho. Důvod, proč byl zrovna Kunze odpovědný za smrt Jakova, není dodnes známý.

Kunze byl v dubnu 1945 při bojích o Berlín Sověty zajat a strávil stěží uvěřitelných 69 let držen v sovětských gulazích a následně ruských nápravných zařízeních. Nepřekvapí tedy, že během té doby musel vykonávat také nucené práce. Kunze měl smůlu, že se na něho nevztahovala amnestie v letech 1955 - 1956, kdy byly Sověty propuštěno okolo 10 000 válečných zajatců poté, co Sovětský svaz navštívil německý kancléř Konrad Adenauer, aby s ním Západní Německo navázalo diplmatické styky.

Kunze tak musel vydržet v ruském vězení téměř 70 let od svého zajetí, aby jej úřady ,,jako akt dobré vůle" vůči Německu v roce 2014 konečně propustily. Bývalému německému vojákovi bylo v té době 84 let.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace