Bývalý nacistický četař zemřel v 94 letech. Nechal zavraždit 170 000 vězňů v Osvětimi

Bývalý nacistický četař zemřel v 94 letech. Nechal zavraždit 170 000 vězňů v Osvětimi
Popisek: koncentrační tábor
09 / 06 / 2017, 09:00

Nacista má na svědomí 170 000 mrtvých v koncentračním táboře Osvětim.

Nacistický četař Reinhold Hanning, který byl usvědčen z toho, že nechal zavraždit 170 000 vězňů v koncentračním táboře Osvětim, zemřel ve svých 94 letech, vyvázl bez jakéhokoliv trestu. I když byl právoplátně odsouzen k pětiletému trestu, do vězení nikdy nenastoupil. Stále se totiž odvolával k vyšším soudním instancím.

Podle soudu však bylo proti Hanningovi dostatek důkazů včetně svědectví od těch, kteří přečkali osvětimské hrůzy. Svědkové u soudu popsali, že Hanning byl u toho, když byli vězňové v Osvětimi vybíráni do plynových komor. Bývalý nacistický četař si podle přeživších byl vědom, co se vězňům děje za zvěrstva včetně jejich stálého hladovění a fyzických trestů.

Obhajoba požadovala zproštění viny Hanninga a poukazovala na to, že se nepodílel na vraždách vězňů, fyzicky je netýral a ani nepřispěl žádným způsobem k jejich smrti. Sám Hanning u soudu řekl, že nikdo z jeho rodiny nevěděl, že pracuje v Osvětimi. Nemohl prý o tom mluvit z toho důvodů, že se za to styděl.

Hanning začal pracovat v Osvětimi v roce 1942 jako strážce. Bylo mu tehdy třiadvacet let. I když ho jeho minulost dohnala, nepodařilo se bývalého nacistu dostat do vězení, protože kvůli vysokému věku zemřel.

 

psali jsme:

Poslední ,,lovec nacistů" vyslal zprávu o válečných hrůzách. Svědectví, z něhož mrazí i otrlé

 

Zdroj: rt.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.