Chceme přispívat k ještě lepší péči o naše válečné veterány, říká ředitel státního podniku LOM Praha Jiří Protiva

Chceme přispívat k ještě lepší péči o naše válečné veterány, říká ředitel státního podniku LOM Praha Jiří Protiva
Autor fotografie: foto: redakce|Popisek: Ředitel státního podniku LOM Praha Jiří Protiva
12 / 11 / 2022, 16:00

Na pátek připadl Den válečných veteránů, který je věnován uctění památky padlých vojáků. Stejně jako v zahraničí i u nás se konala řada akcí, kde byli veteráni připomenuti. Jednou z nich je tradiční událost, která se konala na pražském Náměstí Míru, kam zavítal také státní podnik LOM Praha. S jeho ředitelem Jiřím Protivou jsme pořídli při této příležitosti krátký rozhovor.

Na Náměstí Míru v Praze 2 se konala v pátek odpoledne již poosmé tradiční akce věnovaná ke Dni válečných veteránů. Návštěvníci si mohli prohlédnout historickou i moderní současnou vojenskou techniku, na místě bylo možné si prohlédnout například obrněné vozidlo Pandur II, vozidlo Tatra nebo či Land Rover Defender 130 ,,Kajman", a samozřejmě byli vzpomenuti padlí vojáci první i druhé světové války včetně 30 českých vojáků, kteří již nejsou mezi živými. I tentokrát nechyběl ani improvizovaný hřbitov, na kterém byly vysázeny kříže se jmény vojáků, kteří zemřeli při výkonu služby.  Lidé mohli psát vzkazy do pamětní knihy.                                 

Při slavnostním zahájení akce nechyběla na místě ani ministryně obrany Jana Černochová, starostka Prahy 2 Alexandra Udženija, náčelník generálního štábu Karel Řehka a další čestní hosté. Podle ministryně obrany je Den válečných veteránů příležitostí, jak uctít památku těch, kteří za nás bojovali či bojují. Vzhledem k tomu, že událost se koná stále ve světle probíhajícího konfliktu na Ukrajině, je o to více důležité si připomínat, na jaké straně stojíme, to znamená po boku našich spojenců v NATO, EU a v západních strukturách, připomněla Černochová.

Na akci byl přítomen také státní podnik LOM Praha a jeho ředitel Jiří Protiva. LOM Praha se v pátek prezentoval několika technickými zajímavostmi, návštěvníci mohli například vidět palubní desku z vojenského dopravního vrtulníku, motor M-337 AK s vrtulí či vystřelovací sedačku VS1 do cvičného proudového letounu L-39 Albatros. S ředitelem LOM Praha Jiřím Protivou jsme o Dni válečných veteránů a o tom, jak se státní podnik do těchto akcí aktivně zapojuje, pořídili na místě rozhovor.

                                   

                                                                            Video: YouTube

 

lom

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace