Churchill má na rukách krev jako Hitler či Stalin

Churchill má na rukách krev jako Hitler či Stalin
14 / 04 / 2018, 13:00

Podle indického politika Dr. Shashi Tharoora se tak zařazuje na úroveň nejhorších diktátorů, majících na svědomí genocidy národů během 20. století, jako byl Hitler, Stalin nebo Mao Ce-tung.

Shashi Taroor vydal na konci roku 2017 knihu s názvem Inglorious Empire, tedy neslavné impérium, pojednávající o tzv. zločinech Britského impéria. Pověst Churchilla jako velkého vojevůdce a ochránce svobody je zde zcela zpochybněna vzhledem k jeho roli během hladomoru v Bengálsku roku 1943, kdy zemřely 4,3 miliónu lidí.

psali jsme: Churchill se snažil za každou cenu utajit styky Eduarda VIII. s nacisty. Hitler ho chtěl využít jako loutkového vládce

Podle indického politika za jejich smrt může právě Winston Churchill, který odklonil australské lodě s pšenicí z přístavu v Kalkatě směrem na evropské bojiště pro britské vojáky a Řecko.

Na Melbournském festivalu spisovatelů, za aplausu přihlížejících Taroor postavil symbol válečné a proti Hitlerovi bojující Anglie na úroveň těch nejhorších diktátorů, majících na svých rukou krev miliónů lidí.

psali jsme: Winston Churchill by Brexitu hluboce litoval, říká vyjednavač o vystoupení Británie z EU

Taroor dodal, že když lidé v Bengálsku začali umírat, Churchill prý řekl, že je to jejich chyba, protože se množí jako králíci. Prý řekl: "Nenávidím Indy, jsou to zvířata se zvířeckým náboženstvím."

Podle indického politika Británie zlikvidovala tradiční indická průmyslová odvětví jako textilní průmysl a když Britové v roce 1947 Indii opustili, Indie upadla mezi země třetího světa.

Nepřehlédněte na Security magazínu:  Survival - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

Zdroj: Independent.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace