Den veteránů – vzpomínkové akce 11. listopadu (1918-2018)

Den veteránů – vzpomínkové akce 11. listopadu (1918-2018)
Autor: holdveteranum.cz|Popisek: Den veteránů v Brně
05 / 11 / 2018, 16:00

11. listopadu budou po celé republice probíhat za účasti členů klubů vojenské historie vzpomínkové akce a pietní akty věnované Dni veteránů a 100. výročí konce první světové války (1914-1918). V Praze proběhne pietní akt u čestných vojenských pohřebišť na Olšanských hřbitovech, v Brně v prostorech před památníkem Rudoarmějce na Moravském náměstí. Další akce jsou připraveny v Plzni, Hradci Králové, Českých Budějovicích, Děčíně, Chomutově, Nymburce a na dalších místech.

Hold veteránům v Brně

Památka veteránů a obětí válek bude uctěna zapichováním křížů v prostorech před památníkem Rudoarmějce (Neznámého vojína) na Moravském náměstí v Brně od 13:00 dne 11. listopadu.

  •     13:00 – zpívaná hymna ČR – Dětský sbor Brno
  •     13:02 – přednes básně „ Na flanderských polích“
  •     13:04 – krátká vzpomínka obětem – kaplan UO Jan Pacner
  •     13:14 – píseň Ach synku, synku – Dětský sbor Brno
  •     13:16 – čestná salva členů historického sboru
  •     13:17 – zapíchnutí 1000 kusů dřevěných křížů do trávníku

V dopoledních i odpoledních hodinách je ve vybrané části Moravského náměstí připraveno dobové ležení československých legionářů a příznivců vojenské historie, které přiblíží podmínky, ve kterých naši veteráni bojovali a umírali za zachovaní hodnot našeho národa.

Zveme tímto všechny občany města, ale i dalších měst a vesnic, kterým nejsou historie a životy veteránů a oběti válek lhostejné, aby svojí účastí vyjádřili podporu našim předkům, veteránům a hodnotám naší republiky.

Facebooková událost

Web Hold veteránům

Psali jsme: Dluhy za vedení První světové války stále nesplaceny!

Pietní akt na Olšanských hřbitovech v Praze

Slavnostní pietní akt u příležitosti konce 1. světové války a Dne veteránů, který se koná 11. listopadu od 13.00 hodin na Olšanských hřbitovech, Čestném vojenském pohřebišti, II. Obecní hřbitov, vstup z ulice Jana Želivského. Pietní akt proběhne na největším vojenském pohřebišti v Praze za účasti členů klubů vojenské historie a zástupců Československé obce legionářské a čestných hostů.

Facebooková událost

Den válečných veteránů v Plzni

V Plzni oslavíme Den válečných veteránů u Pomníku Obětem válek za svobodu a demokracii v parku Homolka na náměstí Milady Horákové v Plzni-Slovanech, a to v sobotu 11. 11. 2018 od 11 hodin. Pořadatelem akce je Krajské vojenské velitelství ve spolupráci s plzeňskou jednotou ČsOL.

Facebooková událost

Psali jsme: 1198 mrtvých z Lusitanie dohnalo USA do první světové války

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace