Děsivý příběh zapomenutých vězňů v pevnosti Fort XIII San Rideau - 8 let v temnotě

Děsivý příběh zapomenutých vězňů v pevnosti Fort XIII San Rideau - 8 let v temnotě
Autor: Autorstwa Nieznany - Archive, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=4091066|Popisek: Pevnost San Rideau
24 / 07 / 2021, 16:30

San Rideau je pevnost třídy „Einheitsfort“ navržená Moritzem von Brunnerem a patřila do vnějšího okruhu pevností města Przemyśl. A právě zde se měl odehrát děsivý příběh zapomenutých vězňů.

Po skončení první světové války, kdy Przemyśl a většina pevností pevnosti připadly samostatnému Polsku, byla pevnost určena k likvidaci kvůli jejímu stavu. Nejzachovalejší pevnosti byly určeny pro vojenské sklady a zbytek měl být demontován (o demolici pevností se zvláště zajímaly slezské ocelárny hledající kovový šrot ). Mimo jiné byla k demolici určena i pevnost San Rideau. Během demoličních prací byl podle svědků v roce 1923 v pohřbené místnosti nalezen ruský válečný zajatec, kterému se podařilo přežít osm let v suterénu pevnosti...

Příběh byl poprvé popsán v čísle 5 měsíčníku „Naokoło świat“ (1926) v článku Wandy Kohutnické, nazvaného „Fort XII“ (název článku byl nesprávný, protože události v něm popsané se týkají Fort XIII). Popisuje rozhovor z roku 1923 s jedním z očitých svědků těchto událostí. Skupina dělníků pracujících na demolici pevnosti dosáhla výklenku se železnými dveřmi, který nebyl na plánech. Poté, co se dostali dovnitř, nalezli zde muže vypadajícího jako kostra. Ten byl převezen do městské nemocnice, kde téže noci zemřel.

Chcete vědět víc o celém příběhu? Podívejte se na následující video.

             

Autor: G_J_Rasputin
Zdroj: //www.facebook.com/G.J.Rasputin/​​

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace