Dvě věže Josifa Vissarionoviče Stalina

Dvě věže Josifa Vissarionoviče Stalina
Autor: See page for author [Public domain], via Wikimedia Commons|Popisek: Tank SMK
29 / 06 / 2019, 10:00

Když byl tento 55 tunový behemot poškozen během Zimní války finskou minou, musel být vrak stroje odtažen za pomoci šesti běžných tanků T-28!

Mnohověžový těžký tank měl prorážet nepřátelské linie jako nůž máslem, díky mohutnému pancéřování a silné výzbroji. Megalomanské plány sovětských konstruktérů předpokládaly tři bojové věže u nového těžkého tanku, ale vývoj byl v roce 1939 zahájen ve variantě se dvěma věžemi.

Dva týmy konstruktérů pracovaly na dvou konkurenčních tancích. Tým šéfkonstruktéra Ž. J. Kotina spolupracoval s leningradským závodem S. M. Kirova, druhý tým konstruktérů S. A. Ginzburga a E. Š. Paleje pracoval na tanku T-100.

Více na videu G_J_Rasputina 

FB: //www.facebook.com/G.J.Rasputin/

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace