Fascinující připomínky války - opuštěné tanky po celém světě

Fascinující připomínky války - opuštěné tanky po celém světě
Autor: Screenshot/Youtube
09 / 05 / 2018, 14:30

Tanky z válek, které proběhly ve 20. století, jsou nyní zapomenuty v přírodě mnoha zemí. Podívejte se na tyto fascinující záběry opuštěných strojů z celého světa, které hrály v těchto válkách podstatnou roli.

Tanky téměř ze všech větších vojenských konfliktů jsou opuštěné od chladné severní Evropy až po jižní Pacifik. Některé lokality jsou nyní přístupné veřejnosti.

Tanky M4 Sherman, T-34/85 ale i množství jiné vojenské techniky zůstalo často po skončení války v zapomnění. Tanky ve Fort Knox v Kentucky, které jsou na tomto videu, jsou volně přístupné návštěvníkům. 

Na videu jsou záběry tanků z Laosu, přičemž je zajímavé, že velké množství zvědavých turistů riskuje šlápnutí na nevybuchlé miny z války ve Vietnamu jen proto, aby si prohlédlo tuto zapomenutou techniku.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace