Friends Fest: přátelský festival plný Ameriky

Friends Fest: přátelský festival plný Ameriky
Autor: Friends Fest, Klub 16. obrněné divize|Popisek: Lehký obrněný automobil M8 Greyhound
27 / 07 / 2018, 16:00

V sobotu 11. srpna proběhne na pardubickém dostihovém závodišti unikátní multižánrový zážitkový open-air festival pro všechny, kteří obdivují americké automobily a motocykly, kteří si čas od času dopřejí poctivé, typicky americké pochutiny jako hamburgery či steaky, zajímají se o vojenskou historii a techniku, nedají dopustit na blues, country či rock ’n’ roll v podání českých kapel či milují svět westernu a indiánů.

Návštěvníci festivalu uvidí vojenské tábory a techniku, zažijí atmosféru rodeové arény, inspirují se módními stylovými přehlídkami, pobaví se různými soutěžemi a uvidí mnoho a mnoho dalšího. Pro děti je připraven netradiční dětský den s mnoha zajímavými atrakcemi. Návštěvníci festivalu uvidí naživo i americké dragouny tedy 2nd Cavalry Regiment. Hudební hvězdou festivalu pak bude anglická glamrocková a hardrocková skupina Slade. Celý festival bude moderovat Martin Dejdar s Petrem Vackem.

Na festivalu nebudou chybět vojensko-historické bitevní ukázky z období 2. světové války, a to ve 14:00–15:00 a 16:45–17:45 v Military zoně. Vojenská historie a zbraně vám budou představeny od 10:45 do 14:00, od 15:00 do 16:45 a od 17:45 do 19:00 v military campech a expozicích techniky tamtéž.

Bitevní ukázka na Friends Festu 2017

Military kempy budou přímo v areálu festivalu a poskytnou jedinečnou možnost do detailu americkou válečnou techniku prozkoumat. Zúčastní se mj. Klub 16. obrněné divize, jehož cílem je představit americké vojáky, techniku a události podle dobových pramenů z let 1941-1945. Zúčastňuje se oslav osvobození západních Čech, tuzemských i zahraničních rekonstrukcí bitev a skutečných historických událostí, jako je málo známá, ale důležitá Mise Velichovky. V akci uvidíte mj. nejvýkonnější americký stíhač tanků druhé světové války: M36 Jackson ze sbírek VTM Lešany. Přijede také Military Car Club Plzeň nebo Česká asociace americké občanské války (CACWA).

Psali jsme: Život vojáka v severní Africe: úkol splněn

Kromě druhoválečných ukázek proběhne také v Rodeo zoně ukázka 7. Kavalerie generála Custera (13:15–13:45 a 16:15–16:45). Kompletní program nejdete na webu festivalu.

A kromě vojensko-historických ukázek budete na Friends Fest 2018 moci navštívit také velký stan LEX – sdružení na ochranu práv majitelů zbraní včetně laserové střelnice. Zástupci sdružení tam mj. budou zájemce informovat o aktuálním stavu implementace unijní směrnice o zbraních a budete mít možnost podepsat petice Můj dům – Můj hrad a Petici proti nesmyslným zákazům legálních zbraní.

Psali jsme: Amerika se zbláznila: likviduje pomníky konfederačních generálů

Friends fest se koná pod záštitou Amerického velvyslanectví v Praze, primátora statutárního města Pardubic Ing. Martina Charváta, Senátorky za Pardubicko a Chlumecko Mgr. Miluše Horské a  Hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického.

Odkazy:

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace