Co po sobě zanechaly jednotky Waffen-SS? Neuvěřitelné úlovky lovců pokladů na východní frontě

Co po sobě zanechaly jednotky Waffen-SS? Neuvěřitelné úlovky lovců pokladů na východní frontě
Autor: Screenshot/Youtube
04 / 08 / 2018, 16:00

Příslušníci Waffen-SS věděli, že v případě zajetí s nimi bude zacházeno obzvlášť krutě. Proto se rozhodli zakopat a skrýt všechno, co jich mohlo identifikovat jako příslušníky Waffen-SS.

Na konci druhé světové války v roce 1945 představovali největší nebezpečí příslušnici Waffen-SS. Na rozdíl od jiných německých jednotek spadali pod přímou kontrolu Adolfa Hitlera či Heinricha Himmlera. Můžeme říct, že právě jednotky Waffen-SS vykonávaly ty nejodpornejší příkazy.

psali jsme: 5 nejcennějších pokladů WW2, které stále nebyly nalezeny

V roce 2013 se skupina hledačů pokladů WWIIMD vydala na bývalou východní frontu pátrat po tom, co mohli po sobě zanechat příslušníci Waffen-SS.

Psali jsme: Yamashitovo zlato: Padl největší poklad světa do rukou USA?

Našli zde mnoho vzácných pozůstalostí, například vyznamenání Nahkampfspange, prsten s lebkou, na kterém byl vyrytý Himmlerův podpis, jmeno důstojníka a datum udělení. Rovněž našli i velké množství helem, polních lahví, bajonetů či zbraní.

Zdroj: Warhistoryonline.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace