Hermann Göring – těžší, než aby ho po jeho zajetí uneslo americké letadlo

Hermann Göring – těžší, než aby ho po jeho zajetí uneslo americké letadlo
Popisek: Hermann Göring
09 / 09 / 2019, 16:00

Kapitán Mayhew “Bo” Foster, který měl vysoce postaveného zajatce převážet žádal o letadlo s větší nosností. Jeho 21. nacistický zajatec byl totiž velmi otylý. Foster chtěl po velení větší letadlo, než byl jeho Piper L4, aby byl schopen svůj těžký náklad naložit, ale bylo rozhodnuto, že větší letadlo se do prostoru vzletu nevejde.

9.května 1945 byl kapitán Foster, skupina důstojníků 36.pěší divize a jejich zajatec, Hermann Göring na úzkém letišti nedaleko rakouského Kitzbühlu. Měl zajatce odvézt v malém průzkumného letadle pro dva muže.

“Chtěli ho dostat zpět, aby mohl být vyslechnut. Byly zde povídačky o tom, že dole v Bavorsku je velká koncentrace německých vojsk,” řekl kapitán Foster. “On se ale choval, jako by se mělo jednat o příjemný, přátelský výlet.”

Foster se neobával, že by ho letecké eso Velké války bylo schopné přemoci, nebo s případným sestřelením. Problémy byly čistě jen s velikostí a hmotností jeho pasažéra.

Kapitán Foster, který se posléze stal brigádním generálem Národní gardy v Montaně a za své služby během druhé světové války získal vysoké francouzské vyznamenání vzpomínal: “Choval se, jako kdyby si myslel, že byl na vyhlídkovém letu, nebo si to skutečně myslel a ukazoval mi místo kde vyrůstal. Měl jsem v pouzdře na rameni zbraň, ale on na ni nedosáhl, a ani já bych to nezvládl, měl jsem obě ruce na řízení.”

Foster popsal Goeringa jako ostrého, přátelského a vtipného chlapíka, který na jeho otázku, kdy začalo Německo vyrábět proudové letouny odpověděl: “Příliš pozdě”.

Letecké eso, velitel eskadry Richthofenova létajícího cirkusu s 22 sestřely, nacista a válečný zločinec spáchal sebevraždu 15.října 1946 ampulí kyanidu.

Hermann Goering za 1. světové války


Zdroj: Telegraph


Tagy článku