Hitler jako narkoman: od drog zničené žíly a kokain, kam se podíváš

Hitler jako narkoman: od drog zničené žíly a kokain, kam se podíváš
21 / 01 / 2020, 10:00

Známý spisovatel a novinář Norman Ohler ve své nové knize ,,Totální rauš" poukazuje na fakt, že nacistický diktátor byl závislý na mnoha drogách, z nichž mu většinu podával jeho osobní lékař Theodor Morell.

Podle Ohlera se závislost na drogách u Hitlera projevila zvlášť v závěru druhé světové války, kdy bylo jasné, že Německo válku nevyhraje. Závislost na metamfetaminech, kokainu a dalších drogách, které mu byly podávány i nitrožilně, pak kulminovala v roce 1944. Bez drog se Hitler vpodstatě už neobešel.

Ohler ve své knize píše, že ke sklonku války měl Hitler od drog zničené žíly. Německý novinář pak o Hitlerovi poznamenává, že v určité fázi drogové závislosti se z něho stal ,,blekotající feťák", což mělo poměrně zásadní vliv na politická a vojenská rozhodování.

Drogová závislost se podle Ohlera u Hitlera rozvinula po přežití atentátu z 20. července 1944. Ohlerova kniha detailně popisuje Hitlerův zhoršující se zdravotní stav, který byl navíc doprovázen třesem a nadměrným pocením. Kniha ukazuje i na to, že diktátor, který spáchal 30. dubna 1945 sebevraždu, již neměl nad sebou kontrolu, což způsobily právě drogy. Hitler navíc denně konzumoval desítky různých prášků, léků, opiátů a sedativ, aby mohl vůbec ,,běžně" fungovat.

A nejen Hitler. Je známo, že nacistističtí vojáci se pravidelně ,,ládovali" pervitinem, aby podávali na bojišti ,,lepší" výkony a zůstali v bdělosti co nejdéle. Pervitin měl navíc odbourávat únavu. Třetí říše objednala desítky milionů tabletek pervitinu (!) a voják wehrmachtu měl každý den zkonzumovat minimálně jednu pervitinovou tabletku a dvě na noc.

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace