Hitlerovi zombie vojáci se dali zastavit jen kulkou do hlavy

Hitlerovi zombie vojáci se dali zastavit jen kulkou do hlavy
Popisek: Ilustrační obrázek
31 / 08 / 2019, 13:00

Bitva u Slivice byla poslední větší bitvou druhé světové války svedenou na českém území. Podle vzpomínek sovětských vojáků zde docházelo k šíleným situacím v přímém boji. Ani plazící se postřelené německé vojáky nešlo prý zabít normálním způsobem střelbou na "tělo", definitivně je zastavila jen kulka do hlavy.

Ani oficiální ukončení 2. světové války neznamenalo zastavení bojů, některé německé jednotky prostě pokračovaly dál. Jedním z těch, co vytrvali, byl i německý generál Carl von Pückler-Burghauss. Jím vedené
jednotky SS, se v té době nacházely jihovýchodně od Příbrami v oblasti Slivice–Milín–Čimelice, tedy na východ od demarkační čáry. Jejich poloha předznamenala, že měly upadnout do sovětského zajetí.

Puckler-Burghauss se i přes tento fakt pokoušel dostat do amerického zajetí, což se mu nepodařilo. Němcům tedy nezbývalo, než se v okolí Slivice opevnit a čekat až si pro ně přijdou. Smyčka se začala rychle utahovat. Německé jednotky se dostávali do bojů střídavě se sovětskými partyzány a členy hnutí odporu, které vedl sovětský kapitán Olesenskij. Došlo ale i ke střetu s předsunutými americkými jednotkami. V posledních fázi boje, který už proti generálovi vedla Rudá armáda, docházelo k hororovým situacím.

Podle vzpomínek vojáka Jolkina připomínali němečtí vojáci zombie. „Kousek ode mne se plazil raněný Němec, měli jsme sice nařízeno brát všechny raněné, ale takovéto případy byly důstojníkům většinou jedno. Jeden z našich k němu přiskočil a střelil ho do zad. Němec se sice zkroutil jako červ, ale hýbat se nepřestal. Ten voják do něj vypálil další ránu, ale ten Němec prostě nezemřel. Všimli si toho i ostatní vojáci, “ popisuje své zážitky sovětský vojín. Rudoarmějci podle vzpomínek nemohli dorazit raněné, ani když do nich nasypali zásobník samopalu. Zabrala až kulka do hlavy.

Němci opouštěli hromadně kryty a pozice a začali se vzdávat, protože je napadali vlastní ranění vojáci. Mrtvoly ožívaly. Co byla látka T? Jak se zachoval maršál Koněv a jak Berija? Poslechněte si, jak to
dopadlo…

autor videa: G_J_Rasputin

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.