Hitlerovy nerealizované sny o rozbombardovaném New Yorku

Hitlerovy nerealizované sny o rozbombardovaném New Yorku
Autor: Screenshot YouTube
12 / 12 / 2019, 13:00

Nacistický diktátor Adolf Hitler snil o tom, že New York zachvátí plameny z německého speciálně upraveného bombardéru. Tento sen se mu však nevyplnil.

Dnes již víme, že Německo nemělo plány na přímou invazi do USA a jejich podmanění. Adolf Hitler však na druhé straně dlouho snil o tom vidět New York v plamenech. Tepající americké velkoměsto chtěl nechat ,,soustředěně" bombardovat. V roce 1938 si dokonce představoval zkonstruování speciálně upraveného bombardéru na dlouhou vzdálenost, který by tuto ,,nemožnou" misi splnil a zasypal bombami kromě New Yorku americké východní pobřeží.

Že bylo o tomto plánu skutečně uvažováno, svědčí i fakt, že v roce 1942, kdy již probíhaly tuhé boje německé a sovětské armády na východní frontě, otevřené napadením SSSR nacisty, zadali představitelé Luftwaffe německým leteckým výrobcům Junkers, Heinkel, Messerschmitt a Focke Wulf, aby začali pracovat na designu ,,bombardéru Ameriky", tedy stroje, který by mohl nést náklad bomb na vzdálenost větší než 10 000 kilometrů.

Pokud by německý bombardér startoval z Azorů, měl by to blíže k New Yorku a Washingotnu. Německé vrchní velení pak sestavilo kromě seznam hlavních cílů, které měl německý bombardér proměnit v ohnivé peklo. Kromě New Yorku to byl Jižní Hartford, města Paterson, Connecticut; Rochester či Berwick.

I když si němečtí velitelé uvědomovali, že jakákoliv vzdušná kampaň proti USA by Američany nedonutila zasednout ke stolu a jednat o míru, Berlín doufal, že ,,bombardovací hrozba" přinutí Ameriku, aby její letectvo a protiletecké baterie zůstaly doma a nepomáhaly spojencům na frontách v Evropě. Hitlerovy sny o rozbombardovaném New Yorku a USA však vzaly stejně za své.

I když byl skutečně prototyp ,,bombardéru Ameriky", zkonstruován, uvedení do služby celé početné letky by pro Německo znamenalo příliš vysokou finanční zátěž. A tak zůstalo pouze u nikdy realizovaného snu.

 

Zdroj: militaryhistory.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace