Hitlerův Panzerkampfwagen VII Löwe měl být monstrózním tankem o váze 90 tun

Hitlerův Panzerkampfwagen VII Löwe měl být monstrózním tankem o váze 90 tun
Popisek: Představa tanku Löwe ve hře WoT
13 / 01 / 2020, 10:00

Jednou z německých Wunderwaffen na konci 2. světové války, kdy již bylo jasné, že z projektu tisícileté říše nic nebude, byl i těžký tank Panzerkampfwagen VII Löwe. Vznikl pouze na rýsovacích prknech konstruktérů, Třetí říše již neměla sílu takový projekt dotáhnout ani do stádia prototypu.

Na návrhu nástupce legendárního tanku Tiger začala firma Krupp, která prohrála možnost dodávat tanky projektu Panther pracovat na jaře 1942, kdy podle zadání z prosince 1941 mělo jednat o tank s váhou 90 tun, vyzbrojený kanonem ráže 105 mm KwK L/70 a koaxiálním kulometem. Maximální rychlost tohoto monstra s čelním pancířem o tloušťce 120 mm měla být 23 km/h, motor Maybach HL 230 o výkonu 800 ps by měl s tímto strojem velký problém.

Panzerkampfwagen VII Löwe

Odlehčená verze měla mít stejnou výzbroj, ale pancíř jen 100 mm a rychlost měla vzrůst na 27 km/h.

Ale nebyl by to Hitler a jeho velikášství, aby do projektu nezasáhl. Vůdce Třetí říše chtěl ještě monstróznější stroj s čelním pancířem 140 mm a kanonem ráže 150 mm KwK L/40 nebo L/37. Hmotnost by vzrostla natolik, že pásy tohoto stroje by měly šířku 1 metr!

Další variantou měl být stroj s výkonnějším motorem, čelním pancířem 140 mm, kanonem ráže 88 mm KwK L/71 ale vyšší maximální rychlostí 35 km/h na silnici.

 

Zdroj: tanks-encyclopedia.com, Obrněná technika Ivo Pejčoch

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace