Hrůzná chladnokrevnost. Erna Petriová zabila šest židovských dětí. Jen kňouraly, vypověděla u soudu

Hrůzná chladnokrevnost. Erna Petriová zabila šest židovských dětí. Jen kňouraly, vypověděla u soudu
Autor fotografie: Wikimedia Commons, volné dílo|Popisek: Židovské děti (ilustrační obrázek)
29 / 08 / 2023, 10:00

Erna Petriová byla mladá německá žena, která krutým způsobem zabila šest židovských dětí, jen aby se vyrovnala SSmanům.

Erna Petriová, mladá německá žena, žila s manželem, SSmanem Horstem a dvěma malými dětmi. Zdánlivá idylka spokojeného života, chtělo by se říct. Ve skutečnosti byla Petriová lidskou bestií, která se dopustila jednoho z nejhorších zločinů. V létě 1943, když se vracela domů, narazila na 6 schoulených bezprizorních dětí. Nejstaršímu bylo 12 let. Právě se jim podařilo utéct z transportu, který je měl zavézt do jednoho z mnoha koncentračních táborů.

Vyděšených dětí se tedy Petriová ujala, vzala je domů a jejich důvěru si získala tím, že jim dala najíst, protože byly všechny vyhladovělé. Její manžel Horst nebyl v té době doma, a tak Petriová čekala, až se vrátí. Dlouho však nešel a mladá žena se odhodlala k nepochopitelnému činu - rozhodla se všechny děti chladnokrevně zabít!

Pod záminkou zavedla všechny děti, které ženě důvěřovaly, do lesa, kde se nacházela jáma sloužící jako masový hrob židovských obětí. Děti postavila na okraj jámy do řady a začalo krvavé divadlo. Děti byly stříleny jedno po druhém do zátylku z bezprostřední blízkosti.

Později žena vypověděla, že poté, co zabila dva chlapce, ostatní začali brečet, ale ne příliš nahlas, ,,jen kňourali". Na otázku soudu, jak mohla zabít nevinné děti, když sama už byla matkou, odpověděla suše a bez viditelného pohnutí tím, že byla ,,příliš mladá a nezkušená", žila mezi SSmany, a chtěla jim dokázat, že se může chovat stejně drsně jako oni.

,,V té době, když jsem zastřelila ty děti, my bylo necelých 23 let. Byla jsem mladá a nezkušená. Žila jsem mezi muži, kteří byli členy SS, jež stříleli Židy. Zřídka jsem přišla do kontaktu s ženou, takže jsem se stávala stále otrlejší a začala jsem být zbavená citů. Nechtěla jsem za muži zaostávat, ale ukázat jim, že se umím chovat jako oni," prohlásila u soudu.

Petriová ještě dodala, že jí bylo neustále vštěpováno, že Židé jsou špatní, a že je nutno je likvidovat. Právě protižidovské zákony ,,změnily" její myšlení natolik, že Židy nenáviděla a měla k nim krajně negativní vztah, což eskalovalo nakonec ve zločin a šestinásobnou vraždu.

Petriová byla v roce 1962 za vraždy odsouzena po válce k doživotnímu žaláři, její manžel dostal trest smrti. Petriová se nevzdávala a ve vězení bojovala za své předčasné propuštění. Nakonec po 30 letech se jí to podařilo a mohla jít na svobodu. Nemilosrdná vražedkyně zemřela v roce 2000 ve věku 80 let.

Zdroj: history.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.