Ilse Kochová - bestie z Buchenwaldu ve službách nacismu

Ilse Kochová - bestie z Buchenwaldu ve službách nacismu
Autor: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Ilse_Koch.jpg|Popisek: Ilse Kochová
21 / 11 / 2018, 13:00

Ilse Kochová vešla do dějin jako jedna z nejsurovějších dozorkyň z koncentračního tábora Buchenwald. Přezdívalo se jí ,,čubka z Buchenwaldu".

Nacističtí dozorci si za druhé světové války získali nechvalnou pověst za surové zacházení s vězni, a to zcela poprávu. Nacistické dozorkyně si však s nimi v ničem nezadaly a ve zvěrstvech páchaných na vězních své mužské kolegy dokonce často překonávaly. To byl i případ Ilse Kochové, která byla známá svým až nelidským zacházením, které kombinovalo sexuální perverzi se zvrácenými sadistickými představami.

psali jsme: Bití, znásilňování a masakrování nenarozených dětí. Bývalá dozorkyně koncentračního tábora v KLDR popisuje každodenní hrůzy

V roce 1936 si Ilse vzala za muže Karla Kocha, velitele koncentračního tábora Esterwegen, kterému říkala Karli. V roce 1939 doprovázela svého manžela do koncentračního tábora Buchenwald, kde pracovala jako pomocnice SS. Brzy si získala pověst osoby s neomezenými sexuálními potřebami a sadistickými praktikami, které si ,,zkoušela" na vězních.

O jejím sadismu nejlépe svědčí sbírka stínítek, rukavic a peněženek vyrobených z tetované kůže táborových vězňů, o jejichž popravách rozhodovala ona sama. Kochová často používala na ,,neposlušné" vězně bič s žiletkami, kterým mučila i těhotné ženy. Ráda jezdila na koni a během projížďky surově bičovala vězně, na něž měla právě spadeno. S velkým potěšením také Kochová nechávala poštvat na bezbranné vězně psy, kteří je zaživa roztrhali. Podle svědků těchto zvráceností se v násilí Kochová přímo vyžívala.

Zvrácené byly i její sexuální představy, jež se zvrtávaly v perverzní rituály. Když se ,,nudila", nebylo výjimkou, že nechala postřílet několik desítek vězňů, které předtím nechala mezi sebou hromadně souložit.

psali jsme: V koncentračních táborech na Normanských ostrovech zavraždili nacisté 40 000 lidí. A to není zdaleka všechno

Když upadl přísun vězňů, kteří se mohli chlubit nějakým tetováním, ujala se zdobení jejich kůže sama Ilse. Vysloužila si přezdívku čarodějnice z Buchenwaldu. Zatímco jejího manžela pověsila SS ( za zpronevěru a vraždu dvou vězňů ), Ilse pokračovala v práci v táboře až do jejího osvobození americkými jednotkami.

Vůči personálu koncentračních táborů pak uplatňoval Heinrich Himmler opravdu pozoruhodný přístup. Byl přesvědčen, že korupce je zhoubou SS a sadismus podrývá disciplínu. Zločinci nebo sadisté skutečně tvořili jen nepatrné procento táborového personálu. Je tragédií, že většinu těch, kteří se podíleli na krutostech a hrůzách režimu v koncentračních táborech, tvořili normální lidé, kteří podle svých slov dělali jen svoji práci.

psali jsme: Osvětimská hyena Irma Grese

V roce 1947, kdy Kochová poprvé stanula před soudem, byla Ilse odsouzena za vraždu k doživotnímu trestu odnětí svobody. Generál Lucius Clay, který její případ přezkoumal, trest snížil na čtyři roky. Dne 17. října 1949 byla Kochová propouštěna z amerického vězení, znovu však byla zatčena a obviněna z vraždy.

Senátní vyšetřovací výbor se v roce 1948 zabýval také jejími praktikami v táboře. Ilse byla znovu souzena v roce 1951 a znovu odsouzena na doživotí. Považovali ji za perverzní nymfomanku, posedlou démonem. Během svého věznění svedla jednoho amerického dozorce a měla s ním dítě. Oběsila se ve své cele ve věznici v Aibachu v září 1967.

Zdroj: druhasvetova.com, forum.valka.cz

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace