John McCain - Rusko je čerpací stanice maskovaná jako země

John McCain - Rusko je čerpací stanice maskovaná jako země
Autor fotografie: flickr.com (CC BY-NC-SA 2.0)|Popisek: Senátor John McCain
10 / 02 / 2021, 16:30

V noci z 26. na 27. února 2014 obsadili zelení mužíčci na dovolené ukrajinský Krym a nad správními budovami zavlála ruská vlajka. V březnu se v narychlo uspořádaném „referendu“ obyvatelstvo vyjádřilo, že chce být součástí Putinova Ruska.

Zcela nelegální akt získal v očích běžných Rusů legality a vládce vší Rusi si mohl oddechnout. Pak vypukla válka na Donbasu, kdy se z území Ukrajiny odloupl další kousek země a tato válka trvá již mnohem déle, než celá Velká vlastenecká válka

Ukrajinu bojující s Rusy podporovanými oblastmi navštívil již v březnu americký senátor John McCain. Během své návštěvy prohlásil, že Rusko je víceméně obrovská čerpací stanice, která předstírá, že je skutečnou zemí. Totéž McCain zopakoval následně i v CNN, kde zdůraznil potřebu přísných ekonomických sankcí proti Moskvě společně se záplavou pomoci ukrajinské vládě a řekl, že USA potřebují „zásadní přehodnocení našich vztahů s Vladimírem Putinem“.

„Podívej, Rusko je čerpací stanice maskovaná jako země,“ řekl McCain. „Je to kleptokracie. Je to korupce. Je to národ, který je pro svou ekonomiku skutečně závislý pouze na ropě a plynu, a proto jsou důležité ekonomické sankce.“

Jestřáb americké politiky John McCain v posledních letech svého života vnímal nebezpečí plynoucí z geopolitických ambicí ruského prezidenta a po nástupu Islámského státu tvrdil, že je Putin pro USA větším nebezpečím než IS.

S Donaldem Trumpem si ale moc nerozuměl, prostořeký bývalý prezident sdělil na svém oblíbeném Twitteru, kde ho sledovalo v roce 2017 téměř 23 miliónů lidí, že bývalí prezidentští kandidáti (McCain a L. Graham) by měli věnovat více energie na boj s ISIS, ilegální imigraci, nebo ochranu hranic USA. Ne se snažit odstartovat 3. světovou válku...

Americký prezident Donald Trump dokonce odmítl ocenit život a působení zesnulého republikánského senátora Johna McCaina v oficiálním prohlášení Bílého domu.

Zdroj: The Week, Twitter

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.