Když princezna a hraběnka bojovaly rapíry nahoře bez

Když princezna a hraběnka bojovaly rapíry nahoře bez
Popisek: Duel dvou šlechtičen
29 / 08 / 2019, 14:00

Příběh nahého souboje dvou šlechtičen se odehrál v hlavním městě Lichtenštejna Vaduzu 23. srpna 1892, předehrou ale byly události v císařské Vídni.

Princezna Pauline Metternich byla čestnou prezidentkou vídeňské hudební a divadelní výstavy a hraběnka Anastasia Kielmannsegg byla v té době prezidentkou. Obě dámy vzájemně lehce soupeřily, hraběnka sklízela úspěchy za pořádání večírků a doprovodných akcí, což se princezně Metternich nelíbilo. Obě dámy si začaly vyměňovat urážky a posměšky.

Při plánování výstavy ve Vídni se objevilo téma aranžování květin a obě tyto dámy se nemohly absolutně dohodnout. Spor dvou ohnivých žen, kde jedné kolovala v žilách ruská krev a druhé maďarská, vedl až k souboji.

Obvykle si dámy vybraly šampiona, který by za ně bojoval, ale časy se měnily a tyto nezávislé ženy hodlaly spor vyřešit jako žena s ženou. Baronka Lubinská z Polska měla na duel dohlížet z pozice lékařky, kdyby se něco zvrtlo. Na duel dorazila až z Polska a obě duelistky i s doprovodem se vypravily z Vídně do Vaduzu, pravděpodobně aby unikly zákonům v Rakousku.

Pro duel si každá účastnice vybrala sekundanta, někoho, kdo by sledoval duel, aby zachytil případné porušení pravidel. Princezna Metternich si vybral princeznu Schwarzenberg a hraběnka Kielmannsegg hraběnku Kinskou. Vzhledem k tomu, že všichni zúčastnění byli ženami, stal se tento duel prvním takto obsazeným v historii a známým jako první „emancipovaný duel“.

Aby byla dodržena všechna pravidla, sekundantky se pokusily přimět obě znesvářené dámy, aby od souboje ustoupily, ale ty na smír nepřistoupily a mělo se bojovat rapíry do první krve.

Baronka Lubinská věděla, že většina ran v té době byla nakažena útržky ze špinavého oblečení, které byly vtlačeny do rány, a tak navrhla, aby obě ženy bojovaly nahoře bez, aby tak zabránily riziku otravy krve. Mužští sluhové a kočí museli odejít a otočit se, následně se princezna i hraběnka svlékly do půl pasu a začaly bojovat rapíry.

Podle dobových zpráv dvě první kola proběhla bez zranění, ale během třetího hraběnka lehce zranila princeznu na nose, a z ranky začala prýštit krev. Když hraběnka uviděla, co se stalo, odhodila rapír a šokovaně se chytla oběma rukama za hlavu. Princezna Metternich ale mezitím vyrazila dopředu a probodla hraběnce předloktí. Když muži slyšeli výkřiky obou žen, běželi zpět k místu boje, ale baronka Lubinská je zahnala, aby nezahlédli obnažené vnady obou žen. „Odvraťte své oči, odvraťte své oči ubozí chlípníci."

Princezna Metternich se cítila vítězkou, protože uštědřila sokyni hlubší poranění, ale hraběnka tvrdila, že zvítězila ona, protože ona byla tou, která prolila podle pravidel krev své sokyně první.

Baronka Lubinská obě ženy ošetřila a sekundantky, požádaly obě ženy aby se objaly, políbily a spřátelily , což se podle všeho stalo.

Zdroj: Steemit

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace