Kolorované záběry legendárních ruských odstřelovaček

Kolorované záběry legendárních ruských odstřelovaček
Autor: Screenshot/Youtube|Popisek: Ilustračný obrázok
15 / 05 / 2018, 16:00

Tyto barevné záběry ukazují některé slavné sovětské odstřelovačky během druhé světové války.

Jeden ukazuje Lyudmilu Pavličenková, přezdívanou též ,,Lady Death", která dokázala zabít více než 300 nacistů. Je považována za nejúspěšnější ženskou sniperku v historii. Na jedné fotografii stojí hrdě se svou zbraní, na další je pak pod rámovaným obrazem sovětského diktátora Josifa Stalina.

psali jsme: Stalin si nechal triumf nad nacismem potvrdit dvakrát

Lyudmila Pavličenková nastoupila do 25. střelecké divize Rudé armády v červnu 1941. V této divizi byla jednou z přibližně 2 000 ženských odstřelovaček, z nichž jen přibližně 500 přežilo druhou světovou válku.

Na další fotografiija pak Roza Šaninová, jejíž ,,rekord" činí 59 potvrzených zabití nacistů.

Fotografie přivedla ',,k životu'' překladatelka Olga Shirnina z Moskvy.  Můžete se na ně podívat --ZDE--.

',,S ženskými příslušníky Rudé armády je velmi málo obrázků, tak jsem se rozhodla tuto mezeru vyplnit,'' prohlásila Shirnina.

',,Někdy může obrázek říct říct více než mnoho slov, budu ráda, když se lidé dozvědí více o Rusku a jeho lidech prostřednictvím mých kolorizací, hlavně o našich odvážných ženách. Byl to svého času fenomén a žádná jiná země neměla tolik ženských vojáků, sniperů, pilotů či lékářů,'' cituje autorku britský deník DailyMail.

Psali jsme: Heinkel He 177 Greif: Unikátní záběry největšího vyráběného bombardéru Třetí říše

Během druhé světové války sloužilo v sovětské armádě přibližně 800 000 žen, největší množství se soustředilo ve zdravotnických jednotkách.

',,Je zajímavé si představit, jaké to bylo před mnoha lety, jak vypadaly historické postavy, které známe jen z knih nebo článků. Barva odstraní tuto bariéru mezi časem, a přinejmenším je transparentnější,'' dodala autorka na margo svých fotografií.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Survival - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace