KVH Ústí nad Labem a Secvičná 2019 – pochod s řadou záludností

KVH Ústí nad Labem a Secvičná 2019 – pochod s řadou záludností
Autor: http://kvhusti.cz
22 / 07 / 2019, 16:00

19. a 20. července proběhla v režii KVH Ústí nad Labem secvičná jednotek – klubů vojenské historie zabývajících se 2. světovou válkou, se specializací na severoafrické a italské bojiště. Z původního počtu 24 závodníků odstartovalo 11 ve třech družstvech, dvou „britských“ a jednom „německém“, v náročných podmínkách všichni dorazili do cíle beze ztrát.

//kvhusti.cz

Každoroční secvičná měla letos odlišný charakter. V loňském roce proběhla v prostoru písečné pláže kempu Marina v Píšťanech u Litoměřic a loňský ročník byl otevřený veřejnosti formou komentovaných prohlídek.

//kvhusti.cz

Letos účastníci urazili pochodem trasu dlouhou 22 – 25 km (a to podle toho, jak moc si případně zašli). Na trase bylo několik stanovišť, na kterých sbírala jednotlivá družstva body sečtené ve výsledné klasifikaci. Díky horkému, „africkému“, počasí a náročnému terénu to byl závod vysilující, přesto byli všichni účastníci v cíli spokojení. Během pochodu pro ně byla připravena řada záludností, šifer, indícií i neobvyklých terčů na střelnici Oleško.

//kvhusti.cz

Výsledky pochodu během letošní Secvičné:

1. 1st SAS raiding squadron - 6h 22 min - 73 b

2. Royal Scots Fusiliers - 6h 20 min - 61 b

3. 4. rgt falshirmjägers - 9h 42 min - 60,5 b

Jak můžete sami vidět, výsledek byl velmi těsný.

//kvhusti.cz

KVH Ústí nad Labem chce lidem ukazovat, jak armády, které představují nebo se na jejich akcích objevují, fungovaly, co používaly a jakým způsobem a zbraněmi bojovali. A když ukazuje, tak nejen staticky, ale takto - zážitkově. Věnuje se re-enactingu i živé historii (livinghistory).

Hlavní činností klubu je sepisování vzpomínek pamětníků, schraňování i sběratelství a rekonstrukce dobových předmětů, uniforem, medailí, zbraní. Doprovází, pomáhá či organizuje rekonstrukce dobových událostí, střetů či bitev období 1914 – 1945. Drží čestné stráže u pomníků, plaket i hrobů československých vojáků, nevojáků i civilistů, kteří položili svůj život za vlast, nebo se jinak zasloužili o její rozkvět a pád totalitních režimů, které český národ utlačovaly. Ústecký klub pořádá přednášky a besedy pro veřejnost i pro organizace, které mají o tuto tematiku zájem. Podílí se nejen na muzejních výstavách, ale též na produkci filmů, publikuje tiskem, a snaží se podporovat cestovní ruch.

//kvhusti.cz/

  • Web kvhusti.cz

Pořadatelé děkují projektu Terezín – město změny za poskytnutí zázemí a také střelnici Oleško, která v rámci závodu poskytla násep, který mohl být provrtán olovem.

Velký dík patří všem členům KVH Ústí nad Labem i jednotlivcům, kteří se na přípravě, organizaci a realizaci tohoto víkendu podíleli a především závodníkům, které nic neodradilo a dorazili do cíle.

Autor: Jan Drabálek

Fotografie: Blanka Chocová

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace