Lehoučký francouzský tank AMX-30 likvidoval irácké T-55

Lehoučký francouzský tank AMX-30 likvidoval irácké T-55
Autor: Wikipedie|Popisek: AMX-30
31 / 12 / 2019, 15:15

Francouzský střední tank AMX-30 o váze pouhých 36 tun v rukou katarské armády během války v Zálivu zlikvidoval několik iráckých T-55.

Fracouzský střední tank AMX-30 je považován za tank první generace. Tvarem i technologií je podobný německému tanku LEOPARD 1 nebo ruskému T-62. Tank AMX-30 patřil ve své době k nejlehčím středním tankům na světě. Po velmi dlouhou dobu byl základním tankem ve výzbroji obrněných jednotek francouzské armády. Vývoj tanku byl zahájen v polovině padesátých let minulého století a projektem byla pověřena konstrukční kancelář Atelier de Constructions d´ Issy – les – Moulineaux. Projekt tanku byl součástí společného vývojového programu Francie, Německa a Itálie.

Rasputin FB: //www.facebook.com/G.J.Rasputin/

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace