Letadlo duchů z útoku na Pearl Harbor

Letadlo duchů z útoku na Pearl Harbor
Popisek: P-40
13 / 05 / 2019, 13:00

O letadlech duchů je mnoho příběhů a některé jsou spojené s 2. světovou válkou. Jako tento o P-40 Warhawk. Americká stíhačka P-40, která pomáhala bránit Pearl Harbor během japonského útoku, se rozbila o zem více než rok po útoku.

8. prosince 1942 zachytil americký radar neznámý stroj mířící k USA od Japonska, a protože panoval strach z nového japonského útoku, byly vyslány dva letouny, aby neznámý stroj zachytily.

psali jsme: 7. prosince 1941 napadlo Japonsko Pearl Harbor

Piloti ohlásili, že se jedná o prostřílený P-40 se zablokovaným podvozkem, pilot je pokrytý čerstvou krví a přepadlý dopředu v kokpitu. Údajně se chvíli před nárazem do země zvedl a zamával jen několik okamžiků, než se jeho stroj havaroval při přistání.

psali jsme: Japonské válečné zločiny aneb krvavá lázeň mrtvých

Průzkum místa dopadl zvláštně. Ostatky pilota nebyly nalezeny a palubní deník tvrdil, že letadlo vzlétlo z 1 300 kilometrů vzdáleného ostrova Mindanao.

Tajemství tedy zůstává. Mohl pilot po útoku na Pearl Harbor havarovat, přežít rok na ostrově a dostat poškozený stroj opět do vzduchu?

Také otázka čerstvé krve v kokpitu a kam pilot se pilot po přistání poděl, zůstala nezodpovězená.

 

Zdroj: Warhistoryonline

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace