Létající tank Antonov A-40

Létající tank Antonov A-40
04 / 12 / 2019, 10:00

Na sovětsko-čínských hranicích napadla skupina čínských tanků sovětský, klidně orající traktor. Tento palbu opětoval, a po zničení všech tanků odletěl zpět na základnu.

Výše uvedený vtip asi vymýšlel někdo, kdo neznal projekt kanceláře Antonov z 2. světové války. A 40 KT (Krylja Tanka) byl projekt létajícího tanku s namontovanými křídly a kormidly. Myšlenka se začala zhmotňovat v roce 1941, kdy byly vzneseny požadavky na užití tanku při vzdušně-desantních operacích.

Po vzniku velkých partyzánských jednotek v roce 1942, se zvýšily požadavky na způsob, jak tyto jednotky vybavit bojovou technikou. Na lehký tank T-60 byla připevněna dvouplošná křídla, ocas a kormidla, monstrum mělo být taženo za těžkým bombardérem Tupolev TB-3. testy ale ukázaly, že výkon TB-3 na úkol nestačí, a Petljakov Pe-8, který se na to hodil víc byl vyráběn v malých počtech na to, aby se dal na tento úkol využít.

A-40 KT se sériově vyrábět nezačal.Autor: G_J_Rasputin 

FB: //www.facebook.com/G.J.Rasputin/

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace