Loď duchů Ourang Medan a umírající posádka volající o pomoc

Loď duchů Ourang Medan a umírající posádka volající o pomoc
Autor: Pikrepo, Free for commercial use|Popisek: Ilustrační fotografie Ghost Ship
21 / 05 / 2020, 16:00

Jsou to dva roky, co skončil nejhorší válečný konflikt v historii lidstva, ale ve Filipínském moři se odehraje hrůzostrašný příběh, ve kterém hraje hlavní roli holandská nákladní loď S.S. Ourang Medan.

V létě 1947 zachytí posádka americké lodi Silver Star volání o pomoc z holandském lodi Ourang Medan, radista vysílá informaci že posádka lodi umírá a tak se Silver Star vydává na uvedené souřadnice. Radista Ourang Medanu vysílá poslední zprávu, umírá také.

Silver Star dorazila na místo, kde se měla loď duchů nacházet a na uvedeném místě je opravdu holandská nákladní loď, která nejeví nejmenší známky života, nereaguje na signalizaci Američanů, posádka není nikde vidět.

Když dorazí k Ourang Medanu americký záchranný člun, naleznou zachránci na palubě lodi jen mrtvoly námořníků a mrtvolu psa. Radista který vysílal SOS sedí mrtvý u své vysílačky.

Co se na lodi Ourang Medan stalo a jak to celé dopadlo? Podívejte se na další díl Mystérií, záhad a tajemství od G_J-Rastputina

                                                                         video: YouTube

Zdroj: ripleys.com

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace