Ministryně obrany Jana Černochová připomněla statečné parašutisty nově odhaleným památníkem

Ministryně obrany Jana Černochová připomněla statečné parašutisty nově odhaleným památníkem
Autor: Facebook Jany Černochové|Popisek: Odhalení památníku Janu Kubišovi a Jozefu Gabčíkovi
30 / 12 / 2021, 13:00

80 let uplynulo od seskoku Jana Kubiše a Jozefa Gabčíka poblíž Nehvizd u Čelákovic a k této příležitosti byl odhalen nový památník. Na akci nechyběla ani nová ministryně obrany Jana Černochová.

29. prosince 1941 byl důležitým dnem naší historie. Tehdy seskočili u obce Nehvizdy ve středních Čechách Jan Kubiš a Jozef Gabčík, kteří provedli úspěšný atentát na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Na zmíněné místo se však dvojice dostala vinou navigační chyby - původním cílem byly Ejpovice u Plzně, které byly vzdálené 100 km.

Při příležitosti 80. výročí seskoku parašutistů u Nehvizd na tehdejším území Protektorátu Čechy a Morava byl zde odhalen nový památník, který vzdává hold statečným mužům, jež odhodlaně vzdorovali spolu s dalšími pěti spolubojovníky 18. června 1942 mnohonásobné německé přesile v pravoslavném kostele Cyrila a Metoděje. Na akci nechyběla nová ministryně obrany Jana Černochová.

,,Na naše hrdiny nezapomínáme, a proto mi bylo ctí při příležitosti dnešního výročí odhalit společně s dalšími čestnými hosty nový památník právě u Nehvizd," uvedla na svém Facebooku Černochová. Ta na sociální síti dodala, že se připravují i další akce během května a června, které mají za cíl uctít památku parašutistů.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace