Ministryně obrany Jana Černochová připomněla statečné parašutisty nově odhaleným památníkem

Ministryně obrany Jana Černochová připomněla statečné parašutisty nově odhaleným památníkem
Autor fotografie: Facebook Jany Černochové|Popisek: Odhalení památníku Janu Kubišovi a Jozefu Gabčíkovi
30 / 12 / 2021, 13:00

80 let uplynulo od seskoku Jana Kubiše a Jozefa Gabčíka poblíž Nehvizd u Čelákovic a k této příležitosti byl odhalen nový památník. Na akci nechyběla ani nová ministryně obrany Jana Černochová.

29. prosince 1941 byl důležitým dnem naší historie. Tehdy seskočili u obce Nehvizdy ve středních Čechách Jan Kubiš a Jozef Gabčík, kteří provedli úspěšný atentát na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Na zmíněné místo se však dvojice dostala vinou navigační chyby - původním cílem byly Ejpovice u Plzně, které byly vzdálené 100 km.

Při příležitosti 80. výročí seskoku parašutistů u Nehvizd na tehdejším území Protektorátu Čechy a Morava byl zde odhalen nový památník, který vzdává hold statečným mužům, jež odhodlaně vzdorovali spolu s dalšími pěti spolubojovníky 18. června 1942 mnohonásobné německé přesile v pravoslavném kostele Cyrila a Metoděje. Na akci nechyběla nová ministryně obrany Jana Černochová.

,,Na naše hrdiny nezapomínáme, a proto mi bylo ctí při příležitosti dnešního výročí odhalit společně s dalšími čestnými hosty nový památník právě u Nehvizd," uvedla na svém Facebooku Černochová. Ta na sociální síti dodala, že se připravují i další akce během května a června, které mají za cíl uctít památku parašutistů.

Tagy článku