Na Normanských ostrovech je k mání vybydlený nacistický bunkr. Za ,,pouhých" 155 000 dolarů

Na Normanských ostrovech je k mání vybydlený nacistický bunkr. Za ,,pouhých&quote; 155 000 dolarů
Autor: flickr.com (CC BY-SA 2.0) |Popisek: nacistický bunkr
10 / 12 / 2017, 09:30

Na Normanských ostrovech, které obsadili za druhé světové války nacisté, je na prodej bunkr.

Normanské ostrovy zabrali zabrali ve druhé světové válce nacisté a měli je v držení až do 9. května 1945. Nacisté zde umístily svá zařízení pro tajné zbraně, například rakety V-2 se skladovaly na ostrově Alderney. Na Normanských ostrovech však byly zřízeny i koncentrační tábory, kde zemřely desítky tisíc lidí.

psali jsme: V koncentračních táborech na Normanských ostrovech zavraždili nacisté 40 000 lidí. A to není zdaleka všechno

Po více než 70 letech ostrovy ,,vydávají" svá tajemství a jedním z nich je i nacistický bunkr, který je v současné době na prodej za 155 000 dolarů. V bunkru se dochoval kromě nezbytného periskopu, sprch a toalet také dveře odolné jedovatým i jiným plynům, na svou dobu sofistikovaný systém čištění vzduchu a také útěkový poklop.

Bunkr nemá okna, ale právě zmíněný systém čištění vzduchu udržoval prostředí svěží a čisté. Na konci války byl bunkr opuštěn, potom jej koupil zájemce, který bunkr používal jako skladiště. Nynější majitel chce bunkr včetně dvou akrů pastviny prodat přes realitní společnost Swoffers.

 psali jsme: VIDEO: Největší nacistický bunkr v Dánsku byl přeměněn v podzemní muzeum

Na bunkru je však nutné udělat další úpravy, pokud by zájemce, který by jej chtěl koupit, se rozhodl v něm bydlet. V pořádku nejsou ani elektrické a potrubní rozvody a renovace by podle realitních agentů mohla stát tisíce dolarů.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Technologie - nejnovější ,,vychytávky" ze světa vědy a techniky. Od futuristických zbraní až po bojové drony. S námi víte více

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace