Nacistické zombie Alberta Speera - Projekt Heisenberg

Nacistické zombie Alberta Speera - Projekt Heisenberg
Autor: Pixabay, Free for commercial use|Popisek: Zombie
19 / 12 / 2020, 16:00

Armáda nemrtvých vojáků ovládajících sebevražedné stroje, armáda, která nemůže zemřít a rozstřílená na kusy stejně zlikviduje nepřítele. To byl údajně sen nacistických vědců, sen o perfektním zombie. Údajně se projektu na vývoj zombie věnovaly dva týmy, jeden civilní a jeden vojenský.

Ten civilní vedl na Institutu císaře Viléma fyzik Werner Heisenberg, vojenský tým se zformoval pod vedením profesora Kurta Diebnera. Oba vědci spolu během války spolupracovali na návrhu „zombie viru“, ale projekty, které vedli, byly zcela oddělené.

Veškerý německý výzkum zombie byl původně financován z Reichspost (Německá pošta), pod vedením říšského výzkumné rady, v roce 1942 však ministr pro vyzbrojování Albert Speer reorganizoval výzkum zombie přesunul veškeré financování pouze na podporu rozvoje výzkumu zombie fyzika Heisenberga.

Dr. Groth a Dr. Paul Harteck z vojenského výzkumného týmu byli zděšeni ztrátou financování rozvoje vojenského využití zombie. Zejména Harteck pracoval s Dr. Fritzem Houtermansem na problému aktivní reaktivace mozků z mrtvol za pomoci silného záření. Harteck také údajně vyvinul zombie virus, který spouštěl přeměnu v nemrtvého, tzv. „harteck virus“ Groth a Harteck se snažili přesvědčit Hermanna Goeringa a Martina Bormanna, aby financovali alternativní vývoj zombie.

Harteck zpočátku vedl tým v Hamburku a pokoušel se vytvořit ponorku ovládanou posádkou zombie. Po bombardování Hamburku v červenci 1943 přesunula Kriegsmarine svůj projekt do Štětína pod vedením admirálů Karla Witzella a Otta Rheina. Odborník na zombie Dr. Otto Haxel převzal vědecké vedení projektu. V dubnu 1944 byl Harteck zodpovědný za získání financování pro přeměnu Židů na zombie v průmyslovém měřítku. Byly zadány objednávky společnosti BMAG Meguin na dodávky židovských a romských mrtvol.

Ozařování mozků se provádělo pomocí uranové rudy pocházející ze západního Československa v Jáchymově, tehdy známém jako Joachimsthal.

Chcete vědět víc? Podívejte se na na 12. díly videa Mystéria, záhady a tajemství od G_J_Rasputina

Video: Youtube

Zdroj: Potvin Newsly //thepotvinreport.wordpress.com/tag/harteck-virus/

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace