Nacistický Krupp Raumer S vypadal jako obrněné vozidlo ze série Vetřelec

Nacistický Krupp Raumer S vypadal jako obrněné vozidlo ze série Vetřelec
29 / 12 / 2019, 13:00

Hitlerova Třetí říše chrlila na svém sklonku neskutečné návrhy fantastických zbraní, které svými parametry předčily dobu a často i schopnosti továren, které se potýkaly s nedostatkem surovin. Když pomineme nereálné návrhy jako solární dělo nebo známý Zvon - Die Glocke, občas některá z těchto zbraní opustila rýsovací prkna a stala se skutečností.

Odminovávací stroj společnosti Krupp začal vznikat v roce 1944 a měl umožnit rychlý průchod nepřátelským minovým polem, kdy stroj o hmotnosti 130 tun s koly o průměru 2,7 metru měl být zcela imunní proti účinkům min, které měl přivést k výbuchu svým průjezdem zaminovanou oblastí.

Trup stroje se skládal ze dvou stejných částí spojených mohutným kloubem (přední část měla větší rozvor), kdy každou poháněl motor Maybach HL90, v obou částech stroje byla samostatná řidičská kabina. Celokovová kola o gigantickém průměru 2,7 metru měla na sobě namontované gumové desky nahrazující pneumatiky.

Rozměry stroje byly úctyhodné - délka 15 metrů a šířka 4 metry, tedy byl téměř dvakrát tak dlouhý jako těžký tank Tiger 2 a byl i širší, v jeho stopách by tedy mohutný Tiger bez problémů projel již vyčištěným minovým polem.

Prototyp stroje po válce padl do rukou Američanů, kteří mohutný stroj odvezli neznámo kam.

Když se pak podíváte na obrázek ikonického obrněného vozidla M577 se série Alliens, je naprosto jasné, kde se autoři filmu inspirovali...

M577

Zdroj: wwIIincolor

Tagy článku