Největšího masového vraha hledejte v Německu. Mistr převleků zabíjel, mrzačil, sám skončil neslavně

Největšího masového vraha hledejte v Německu. Mistr převleků zabíjel, mrzačil, sám skončil neslavně
Autor: Michaela Hanykýřová (CC BY-SA 4.0)
29 / 03 / 2020, 10:00

Bandita, ale především sériový vrah. Tím byl Němec Peter Niers v 16. století. Niers sprovodil ze světa těžko uvěřitelných 544 lidí včetně těhotných žen. Nakonec i jeho dostihla spravedlnost a v roce 1581 byl za své mimořádně kruté zločiny popraven.

Svět nepoznal jen Alžbětu Báthoryovou či Vlada Tepese, známého jako ,,Napichovače", ale také Petera Nierse. Ten patřil k vůdčím představitelům skupiny lupičů-vrahů, kteří řádili v 16. století po Německu. Pořádali nájezdy, při nichž jednak okrádali nevinné, ale také bez milosti usmrcovali. Skupina o 25 lidech terorizovala na různých místech mnoho let nebohé oběti cestovatele na odlehlých cestách, a nejen na nich.  

Niers navíc nešetřil ani těhotné ženy. Bandita měl vyříznout několik desítek plodů z ženského lůna a ty měly být použity k temným rituálům. Niers měl na svědomí také děti, těm usekával ruce a nohy a jedl jejich srdce. O Niersovi bylo známé, že aby jej nikdo nepoznal, používal řadu převleků. ,,Uměl" ze sebe udělat třeba vojáka, ale i malomocného.

Nierse obklopovala jakási aura mysticismu, věřilo se, že byl mistrem černé magie, který se může sám zneviditelnit, proměnit v kočku či psa nebo dokonce v kozu. Tomu samozřejmě v tehdejší době mohl někdo věřit, nicméně z dnešního pohledu to může působit poněkud směšně.

V roce 1577 po dlouhých letech přepadávání a vraždění však spadla klec. Alespoň se to tedy zdálo. Jeden ze členů skupiny Nierse totiž úřadům prozradil. Niers byl zajištěn, po ,,povinném" mučení se přiznal k 75 vraždám, několik z nich vysvětlovalo fakt, že se delší dobu pohřešovalo několik žen. Niersovi se ale podařilo záhadným způsobem vězení uprchnout a vyhnout se jisté popravě. 

Ne ovšem nadlouho. Niersovy zločiny i jeho bandy se rychle rozšířily a jeden z největších masových vrahů byl nakonec identifikován. Pomohlo k tomu nepochybně i to, že v jeho pytli se náhodně našlo několik odřezaných rukou a srdcí od jeho obětí. Niers se nakonec přiznal. Vraha tak čekala temná kobka a 16. září 1581 poté za krvavé skutky padl trest nejvyšší. Niers byl vpleten do kola a ještě zaživa rozčtvrcen.

 


Zdroj: //allthatsinteresting.com/

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace