Nacistická zkušební torpédová stanice stále ,,straší" u polského pobřeží

Nacistická zkušební torpédová stanice stále ,,straší&quote; u polského pobřeží
Autor: Screenshot YouTube|Popisek: torpédovací stanice
02 / 01 / 2020, 13:00

V severopolském městě Puck stojí německá opuštěná zkušební torpédová stanice. Jako připomínka druhé světové války se německá zkušební torpédová stanice stále ,,houpe" na moři. Nachází se v zátoce severopolského města Puck.

Zkušební železobatonová stanice Hexengrund byla v provozu mezi lety 1942 - 1945 a sloužila jako testovací zařízení torpéd pro německou Luftwaffe. Má tvar ,,U" a tvoří ji dvě ,,krajní" křídla a jedna prostřední vysoká velící věž, která sloužila i jako pozorovací místo.

Stanice byla vybavena dvěma odpalovacími šachtami, které byly 1,5 metrů široké a 1,5 metrů hluboké. Testovací torpéda pak byla vypouštěna nejčastěji k polskému městu Jastarnia. 

Dnes je opuštěná zkušební torpédová stanice ponechána svému osudu na moři a slouží jako ,,plovoucí" kuriozita pro plavce či další zvědavce, kteří chtějí zjistit, jak takové místo vlastně vypadá. 

 

Zdroj: warhistoryonline.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace