Operace Boží hněv – Izraelci zlikvidovali arabské teroristy ve starozákonní odplatě

Operace Boží hněv – Izraelci zlikvidovali arabské teroristy ve starozákonní odplatě
Autor: Pixabay volné dílo|Popisek: IDF
26 / 09 / 2020, 16:00

Operace Wrath of God, neboli Boží hněv, byla odpovědí izraelského Mossadu na masakr v Mnichově roku 1972. Izraelci následně systematicky lovili a likvidovali všechny, kteří byli do vražda izraelských olympioniků namočeni.

Útok členů arabské teroristické skupiny Černé září během letních olympijských her v Mnichově měl za následek 11 mrtvých Izraelců a 1 německého policistu. Pět z osmi útočníků bylo zabito během neúspěšného pokusu o záchranu rukojmí. Tři přeživší pachatelé byli zatčeni, teroristé Adnan Al-Gashey, Jamal Al-Gashey a Mohammed Safady. Příští měsíc je ale po únosu letu 615 Lufthansy západoněmecká vláda propustila výměnou za rukojmí.

Operace Boží hněv mohla začít.

V roce 1973 se izraelská komanda Sayeret Matkal, Sayeret 13 a Sayeret Tzanhanim, elitní speciální síly, vylodila poblíž Bejrůtu. Agenti Mossadu je dopravili do budov, kde byli vyšší důstojníci a členové Organizace pro osvobození Palestiny OOP, Lidové fronty pro osvobození Palestiny PFLP a teroristické organizace Černé září. Členové izraelských komand byli převlečeni za turisty, někteří dokonce jako ženy.

Všechny tři palestinské cíle byly při útoku zabity, spolu se stovkami osobních strážců, několika libanonskými vojáky a policisty a jedním italem. Jeden tým výsadkářů se setkal s těžkým odporem, když zaútočil na budovu PFLP, a tak nakonec zničil celou budovu výbušninami. Izraelci při nájezdu ztratili dva vojáky. Komanda byla poté stažena na pláž a opustila Libanon.

Případný terorista by si měl zapamatovat, že pokud někdo zabije Izraelce, neměl by se divit, když také zemře.

 

Zdroj: We Are Mighty

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace