Osvětimská bestie Irma Grese

Osvětimská bestie Irma Grese
Popisek: Irma Grese a Josef Kramer v srpnu 1945
13 / 07 / 2019, 09:45

Irma Grese pracovala v Osvětimi jako strážkyně ženských vězňů. Její vláda byla však krátká a dožila se věku pouhých 22 let, než byla popravena za své válečné zločiny. I tak to bylo dost času, aby si získala přezdívku "Krásná bestie". Známou se Grese stala ale jako "osvětimská hyena" či bestie.

Podařilo se jí získat druhou nejvyšší hodnost, kterou měly ženské strážkyně možnost dosáhnout, a běžně se podílela na výběru vězňů do plynových komor. Byla členkou SS.

Činy Osvětimské hyeny jsou zachyceny v pamětech, které napsal jeden z táborových vězňů. V nich se říká, že Grese milovala terorizovat ženy v táborech, a konkrétně si vybírala ženy, které byly ošklivé, nemocné nebo slabé.

Během jejího procesu svědci řekli tribunálu, že pouštěla na vězně vyhladovělé psy, v jiných případech vězně střílela, případně je umlátila k smrti bičem.

Mimo to ale měla Grese také v táboře několik milostných poměrů, z nichž jeden vyústil v překvapivé a nečekané  těhotenství. Irma pak využila jednoho z vězňů, který byl doktor, aby jí provedl interupci.

Osvětimská bestie doufala, že po skončení války bude herečkou. Toho se však nakonec nedočkala, protože ji dostihla spravedlnost. Za své činy byla popravena pověšením 13.prosince 1945. Noc před popravou strávila zpěvem nacistických písní.

Její sestra u soudu vypovídala, že Irma byla jako dívka ve škole bázlivá a nikdy neměla odvahu se prát… vždy prý raději před konfrontací utekla.

 

Zdroj: We are Mighty

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace