Panzerkampfwagen VI Tiger - patrně nejlepší tank 2. světové války

Panzerkampfwagen VI Tiger - patrně nejlepší tank 2. světové války
Popisek: Tiger
02 / 01 / 2020, 10:00

Nacistický Tiger je pravděpodobně nejznámější tank druhé světové války. Silný pancíř a ničivý kanón ráže 88mm získal stroji s označením Tiger I zničující pověst na bojišti.

Jeden z nejlépe vyzbrojených a nejlépe pancéřovaných tanků druhé světové války se stal legendou a noční můrou spojeneckých tankových oddílů.

Byl navržen jako tank pro překonání nepřátelské obrany a byl přidělen hrstce speciálních tankových praporů vyzbrojených těžkými tanky. Šedesátitunový Tiger I měl všechno co má správný tank mít, palebnou sílu, pancíř a na 40. léta minulého století, byl tank vážící totéž co dnešní americký M-1 Abrams, i poměrně pohyblivý. S hranatou dělovou věží a dlouhým kanónem, Tiger nejenže byl, ale i vypadal jako dokonalá smrtící zbraň.

Tiger byl perfektně pancéřovaný i vyzbrojený. Výzbroj tvořil kanón raže 88 mm a dva kulomety MG 34, dále 6 zadymovacích granátů a 5 vrhačů šrapnelových min. Pancíř byl hrubý 25-100 mm podle místa. Přední stěna byla paradoxně najvíc pancéřovaná, pancíř zde dosáhl tloušťky až 100 mm. Tiger vážil 56 tun a jeho posádku tvořilo 5 mužů.

Německé tankové eso Michael Wittmann si připsalo během bitvy největší tankové bitvy v dějinách u Kursku  celkem 30 zlikvidovaných nepřátel. 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace