Peklo zachycené z nebe: Ypry 1919 pohledem z letadla

26 / 08 / 2017, 10:00

Velká válka a Ypry... tři slova která k sobě neoddělitelně patří. Statisíce mrtvých a první použití bojového plynu chlóru, nazvaného podle belgického města yperit.

Letecké záběry belgických Yper zachytil v roce 1919 pilot Jacques Trolley de Prévaux a kameraman Lucien Le Saint.  Zlikvidované budovy, holé pláně a krátery - místa, kde umíraly tisíce a tisíce vojáků Dohody a císařského Německa.

psali jsme: Ani Hitler se nesnížil k použití bojového plynu jako Asad, prohlásil Trumpův mluvčí

Místo, kde 22. dubna vojáci německého císaře otevřeli kanystry s plynným chlórem, který nesený větrem zaplavil zákopy plné dohodových vojáků, kteří během několika chvil umírali na zadušení...

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace