Ponorku německého císaře UB-85 prý potopila mořská příšera

Ponorku německého císaře UB-85 prý potopila mořská příšera
Popisek: Ilustrační obrázek
21 / 09 / 2018, 13:00

Německá ponorka UB-85 byla podle námořnické legendy napadena během 1. světové války mořskou příšerou a díky poškození, které během souboje s obludou utrpěla, se U-Boot potopil.

Podle legendy velitel ponorky kapitán Gunther Krech vypověděl, že ponorka plavala na vodní hladině a dobíjela baterie, když se z moře vynořilo "podivné zvíře" s velkými očima zasazenýma do lebky. Krech dále řekl, že zvíře mělo malou hlavu, ale se "zuby, které byly viditelné a leskly se v měsíčním světle", jak udává zpráva skotského Energy News.

Psali jsme? HMS Agincourt: Nejdelší bitevní loď Jejího veličenstva za Velké války

Podle Krecha bylo zvíře tak obrovské, že posádka ponorky začala na obludu střílet, dokud nespadla zpět do moře. Kapitán německé ponorky tvrdil, že v průběhu boje s obludou byla poškozena přední paluba, takže už nebylo možné se ponořit.

Psali jsme: 250 lodí bojovalo v největší námořní bitvě Velké války

Britské námořnictvo má na celou věc okolo UB-85 trochu jiný pohled. Oficiální zprávy naznačují, že když se německá ponorka UB-85 vynořila 30. dubna 1918 na hladinu, byla spatřena a zničena britskou hlídkovou lodí HMS Coreopsis, a tedy rozhodně ne tajemnou příšerou.

Zdroj: CNN

Tagy článku