Před 84 lety policie rozstřílela známé kriminálnické duo Bonnie a Clyde

Před 84 lety policie rozstřílela známé kriminálnické duo Bonnie a Clyde
Autor fotografie: Screenshot YouTube|Popisek: Bonnie a Clyde
23 / 05 / 2018, 16:00

23. 5. 1934 byl posledním dnem v životě známých zločinců a milenců Bonnie Parkerové a Clyda Barrowa.

Bonnie poprvé potkala Clyda, když jí bylo 19 let a byla vdaná za manžela, který si odpykával trest za vraždu. Clyde byl však zakrátko také uvězněn za loupež a Bonnie jej každý den navštěvovala. Dokonce se jí podařilo propašovat zbraň do vězení, aby mohl Clyde uprchnout. Clyde sice utekl, ale byl v Ohiu dopaden a poslán zpět do vězení. V roce 1932 byl Clyde podmínečně propuštěn a ,,velká jízda" kriminálního gangu tak mohla začít.

Slavné duo Bonnie a Clyde bylo postrachem amerického středozápadu 30. let. Přepadávalo, loupilo a vraždilo a nikdo si nemohl být v této době před ním jistý. Pár se s oblibou (a vlastně provokativně) fotil. I když jej policie mnohokrát naháněla, Bonnie a Clydovi se vždy podařilo z přestřelek vyváznout.

Clyde Barrow

Nenapravitelný zločinec Clyde Barrow jako sedmnáctiletý

Dvojice často přepadávala banky a sklady v Texasu, Oklahomě, Missouri, Novém Mexiku či Lousianě. ,,Ušetřeny" nebyly ani běžné obchody či benzinové stanice. I když cílem Bonnie a Clyda byly v první řadě zejména ozbrojené loupeže, zabili i několik policistů, kteří jim byli neustále v patách, i civilisty. Bonnie a Clyde byli možná paradoxně pro některé Američany romantickým ztělesněním novodobého Robina Hooda.

psali jsme: Samopal Thompson, legendární zbraň, bez níž neudělal Al Capone ani krok

Do své kriminální činnosti byl posléze zapojen Clydův bratr Buck, jeho žena Blanche a další kumpáni. Buck s manželkou Blanche byli z celé skupiny nejchladnokrevnější a neváhali popravit každého, kdo se jim připletl do cesty a ohrožoval je. To platilo zejména o policistech.

Auto

Rozstřílené auto, v němž byli zabiti Bonnie a Clyde

I když kriminální činnost skupiny trvala jen dva roky, platila dlouhou dobu za nepolapitelnou. V roce 1933 se to policii téměř podařilo vě městě Joplin v Missouri, když odhalila úkryt skupiny. Při přestřelce vystřižené jako z filmu sice zemřel Buck, jeho žena byla zatčena, ale Bonniemu a Clydovi se opět podařilo na poslední chvíli utéct.

psali jsme: Největší mafiáni své doby: Al Capone

To se však změnilo, když Clyde pomohl k útěku skupině vězňů. Napojení Bonnie a Clyda na rodinu jednoho z uprchlých trestanců pomohlo policii odhadnout, kam se dvojice vydá. Brzy tak spadla klec. 23. května 1934 si na jedné farmě v Lousianě policisté na dvojici počkali, když muži zákona se schovali v blízkém křoví. Když se pár objevil, ocitl se přímo v připravené pasti a ihned jej zasypal déšť kulek, který definitivně ukončil dvouletou ,,kriminální jízdu" dvojice.

Podle Bonnie a Clyda byl v roce 1967 natočen známý stejnojmenný film s Warrenem Beattym a Faye Dunawayovou v hlavních rolích.

Nepřehlédněte na Security magazínu:  Defence - tanky, lodě,  letadla, obrněné vozy. Jaké jsou nejnovější trendy ve zbrojním a obranném průmyslu? S námi víte více

 

Zdroj: history.com

Tagy článku