Punt gun byla schopná zabít 50 ptáků jedním výstřelem

Punt gun byla schopná zabít 50 ptáků jedním výstřelem
Popisek: Tohle opravdu existovalo
25 / 11 / 2019, 16:30

Tyto monstrózní pušky byly používány v USA na lov vodního ptactva. Byly nazývány Punt gun podle člunu, ze kterého se nejčastěji střílelo. Punt je v češtině pramice. Zbraně byly schopny vypálit najednou téměř jednu libru broků a mohly zabít až padesát ptáků jedním výstřelem. Asi není překvapením, že byly zakázány, protože docházelo k devastaci populace volně žijících ptáků.

Zbraň byla připevněna k pramici, a lovec tak musel manévrovat celou lodí, aby zbraní zamířil. Zbraně byly tak výkonné, že výstřel posunul loď zpět po hladině...

A takhle vypadal lov s pramicí ozbrojenou touhle monstrózní puškou...

Punt gun

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace