Re-enactment - první vojensko-historické akce roku 2019

Re-enactment - první vojensko-historické akce roku 2019
Autor: fb Zimní bitva Podbořany 2019|Popisek: Podbořany 2016
21 / 01 / 2019, 18:00

S novým rokem začíná nová sezóna vzpomínkových a vojensko-historických akcí, jimž se souhrnně říká "re-enactment"; i letos vás budeme upozorňovat na zajímavé programy, které jsou připravovány napříč historickými obdobími, a budeme vás seznamovat s kluby vojenské historie, jejich činností, jejich přístupy a motivacemi. O nadcházejícím víkendu proběhnou dvě z prvních: každoroční středověká "Zimní bitva Podbořany 2019" a akce na motivy východní fronty druhé světové války nazvaná "Čerkasko-korsuňský kotel, karta se obrací" (ve Skalici nad Svitavou)

Podbořany leží v severozápadních Čechách nedaleko Žatce; bitva proběhne za místním koupalištěm. Pořadatelé zvou: "Po zničující bitvě dvou mocných vládců panství, přichází do kraje zdejšího mor a s ním i zhmotnělá smrt. Vymírají celé vesnice, zoufalí lidé hledají vinu v kouzlech čarodějnic. V hlubokých bažinách je však tvrz s vesnicí, které se černá smrt vyhýbá. Moudrý opat tedy vyšle své věrné rytíře, aby přišli té záhadě na kloub a pomohli vyhnat smrtku z tohoto panství. Pokud chcete vědět jak celý příběh dopadne, tak tak přijďte 26. ledna 2019 na 24. ročník Zimní bitvy do Podbořan."

Zimní bitva Podbořany 2019

Příběh začne úderem 15. hodiny odpolední. Předcházet mu bude od 10 hodin průvod účastníků městem a ve 13 hodin nácvik bitvy. Na místě bude jako vždy dobové tržiště a ukázky řemesel.

fb Čerkasko - korsuňský kotel, karta se obrací

Klub vojenské historie Markland z.s. a spřátelené kluby vojenské historie společně uspořádají ve Skalici nad Svitavou rekonstrukci bitvy z druhé světové války. Bude se jednat o jednu z nejdůležitějších bitev na východní frontě, tentokrát z období ledna roku 1944 s názvem Čerkasko - korsuňský kotel, karta se obrací. Byla to další z řady obrovských krveprolití na východní frontě. Historikové tuto operaci překřtili na Stalingrad na Dněpru.

Co uvidíte:

  • reálně předvedenou více než hodinu trvající bitvu plnou zvratů a manévrů
  • množství pyrotechnických efektů
  • originální druhoválečnou  bojovou techniku a zbraně přímo v akci
  • celou ukázkou vás provede odborný výklad  konferenciéra
  • před i po bitvě možnost prohlédnou dobové ležení, zbraně i techniku
  • ochutnávka dobové vojenské kuchyně
  • více než stovka účinkujících v dobových uniformách

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace