Ruská Čachtická paní Darja Nikolajevna Saltykovová zabila 139 obětí

Ruská Čachtická paní Darja Nikolajevna Saltykovová zabila 139 obětí
Popisek: Darja Nikolajevna Saltyková
13 / 11 / 2019, 13:00

Ruská obdoba Čachtické paní řádila na svém panství asi 40 kilometrů vzdáleném od Moskvy do doby, než jejím choutkám rázně zamezila Kateřina Veliká.

Darja byla manželkou důstojníka Gleba Saltykova, ve 26 letech ale ovdověla a zdědila velké panství, kde zůstala se svými dvěma syny a asi 600 členy služebnictva. Zatím není objasněno, kdy vlastně vražedné šílenství začalo, ani důvod. Jednou ze spekulací je neopětovaná láska k Nikolaji Tutčevovi.

Darja řádí

Okolí panství žilo mnoho let ve strachu, protože celkem její řádění stálo život 139 obětí, zvláštní ale je, že pouze dvě z nich byly muži. Zbytek byly ženy a mladá děvčata. Saltykovová milovala mučení a tak svým obětem pálila vlasy, trhala jim uši žhavými kleštěmi, nechávala nahá děvčata umrznout na sněhu. Polévání vařící vodou bylo také oblíbenou kratochvílí. Údajně i části svých obětí pojídala.

Tak dlouho se chodí s hrncem pro vodu, až se ucho utrhne a totéž se stalo bestiální Darje. Dva uprchlí nevolníci Ermolai Ilyin a Savely Martynov, jejichž manželky Darja zabila, se dostali se svou stížností až před panovnici Rusi a roku 1764 byla proti vražedné paní vznesena obžaloba. Proces se ale táhne dlouhé čtyři roky, kdy jí bylo prokázáno zabití 38 nevolníků, zbývajících 101 se prokázat nepodařilo.

Urozená vražedkyně byla odsouzena na doživotí v podzemní kobce Ivanovského kláštera, hodinu ale stráví s nápisem „Mučitel a vrah“ na krku na pranýři. Je jí 38 let a nikdy se k vraždám nepřiznala.

Proč nebyla popravena? Ani Kateřina Veliká si nechtěla znepřátelit aristokracii, jíž byla Darja příslušnicí, a tak doživotní vězení bylo jediným přijatelným řešením.

Darja Nikolajevna Saltykovová tráví zbývajících 33 let svého života zavřená v temné cele, kde údajně jednomu z dozorců porodila dítě. Zemřela 27.listopadu roku 1801

Pohřbena je na Donském hřbitově.


Zdroj: istorya.ru

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace