Společnost Vril a nacisté, kteří se chtěli podobat bohům

Společnost Vril a nacisté, kteří se chtěli podobat bohům
Autor fotografie: Pixabay License Free for commercial use|Popisek: Ilustrační obrázek
10 / 03 / 2021, 10:00

Doktor Willy Ley, jeden z největších světových odborníků na raketovou techniku, uprchl podle knihy Jitro kouzelníků z Německa v roce 1933. Následně prozradil, že v Berlíně vznikla ještě před nástupem nacismu malá duchovní společnost, která se věnovala rozvoji lidské psychiky.

Tato tajná společnost byla založena doslova podle románu anglického spisovatele Bulwera Lyttona: Plémě, které nás vystřídá. Tento román popisuje lidi, jejichž psychismus je mnohem vyvinutější než náš. Získali takovou moc nad sebou i nad věcmi, že se podobají bohům. V této chvíli se ještě skrývají. Obývají jeskyně ve středu země. Ale záhy z nich vyjdou, aby nám vládli.

To je všechno, co o této společnosti zřejmě doktor Willy Ley věděl. Dodával s úsměvem, že členové společnosti se domnívali, že znají některá tajemství, jak změnit vlastní rasu, jak se vyrovnat lidem skrytým v hlubině země. Metody soustředění, celá vnitřní gymnastika vedoucí k vlastní proměně. Začínali svá cvičení tím, že pozorovali upřeně strukturu jablka rozříznutého vedví...

Tato berlínská společnost se jmenovala „Světelná lóže“ aneb „Společnost Vrilu“. Vril je obrovská energie, z níž v obyčejném životě užíváme jen nepatrnou část, je to nerv naší možné božskosti. Kdo se stane pánem Vrilu, stane se pánem sebe sama, druhých i světa. Je to jediné přání, které má oprávnění. K němu musí mířit všechno naše úsilí. Všechno ostatní patří oficiální psychologii, morálkám, náboženstvím, větru. Svět se změní. Páni vystoupí z podzemí. Jestliže jsme s nimi neuzavřeli spojenectví, jestliže my také nejsme pány, octneme se mezi otroky, na hnojišti, jež bude jen sloužit k rozkvětu nových měst.

Chcete vědět víc? Podívejte se na další díl seriálu Mystéria, záhady a tajemství o bájné společnosti Vril.

Autor videa G_J_Rasputin

Zdroj: Jitro kouzelníků, Jacques Bergier a Louis Pauwels

 

Tagy článku