Stalingrad na Dněpru - Čerkasko-korsuňský kotel (1944-2019)

Stalingrad na Dněpru - Čerkasko-korsuňský kotel (1944-2019)
07 / 02 / 2019, 16:00

26. ledna 2019 proběhla v režii KVH Markland z.s. první větší letošní vojensko-historická akce věnovaná bojům na východní frontě během druhé světové války, a připomněla rozsáhlou obkličovací operaci Rudé armády proti německým vojskům na střední Ukrajině v zimě roku 1944. Tato operace bývá občas historiky nazývána „Stalingrad na Dněpru“.

Kromě dalších klubů vojenské historie se akce zúčastnil také brněnský klub Erika,  jemuž se budeme věnovat v seriálu představujícím kluby vojenské historie napříč obdobími, v jehož rámci jsme dosud představili:Korsuň-ševčenkovská operace proběhla 24. ledna - 17. února 1944. V Čerkaském kotli se Rudé armádě podařilo oblíčit na 56 tisíc vojáků Wehrmachtu a SS. Operace stála Němce na 30 tisíc padlých, pohřešovaných a zraněných a 156 zničených tanků. Sověti zajali na 18 tisíc vojáků. A to za cenu bezmála 25 tisíc padlých a 56 tisíc zraněných. Ztatili 728 tanků. Operace se účastnila také 1. československá samostatná brigáda, která se ztrátami dosahujícími asi 150 vojáků vyřadila z boje tisícovku nepřátel a zničila 25 kusů těžké techniky.Podívejte se na fotografie od Michaely Wecker:

 Další fotografie najdete na //www.zonerama.com/MichaelaWecker/Album/5066688

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace