Stavební dělníci objevili zapomenutý protiletecký kryt z druhé světové války

Stavební dělníci objevili zapomenutý protiletecký kryt z druhé světové války
Autor fotografie: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: protiletecký kryt
05 / 08 / 2017, 09:00

Stavební dělníci objevili ve skotském Montrose zachovalý protiletecký kryt z druhé světové války.

Dělníci, kteří instalovali solární panely ve skotském Montrose, učinili unikátní objev. Odhalili protiletecký kryt z druhé světové války, když se prořezávali křovím, aby instalovali na smluveném místě solární panely. Funkční a zachovaly protiletecký kryt byl podle historiků součástí letecké základny RAF v Montrose.

,,Místo (kde se našel kryt), se nachází velmi blízko pláže ve správní oblasti Angus v Montrose a bylo přerostlé křovím. Museli jsme proto nejprve odstranit husté křoví. Spojili jsme se s místní radnicí, protože jsme věděli, že na tomto místě se mohlo nacházet dříve střelivo, munice a radioaktivní materiál, vše byly pozůstatky druhé světová války," prohlásil projektový manažer Scottish Water Horizons Mari Davies.

Ten také potvrdil, že na místě nálezu protileteckého krytu se nenašla žádná nebezpečná látka či radioaktivita, a tak mohlo dojít k ,,nečekanému" odhalení zachovalého protileteckého krytu.

Nález protileteckého krytu nebyl ve Velké Británii jediným objevem pozůstatků největšího válečného konfliktu v dějinách. Minulý rok byla objevena pod Birminghamem zachovalá požární stanice pocházející též z druhé světové války. 

 

psali jsme:

Hitlerův bunkr v Berlíně chránila fanatická jednotka Francouzů

 

Zdroj: foxnews.com

Tagy článku