Střetli se rudoarmějci u Slivice s nacistickými zombie vojáky?

Střetli se rudoarmějci u Slivice s nacistickými zombie vojáky?
Autor fotografie: Bundesarchiv, Bild 183-B22478 / Rothkopf / CC-BY-SA 3.0 You are free:|Popisek: Ilustrační obrázek
02 / 01 / 2022, 16:30

Rudoarmějci podle vzpomínek nemohli dorazit raněné, ani když do nich nasypali zásobník samopalu. Zabrala až kulka do hlavy.

Ani oficiální ukončení 2. světové války neznamenalo zastavení bojů, některé německé jednotky prostě pokračovaly dál. Jedním z těch, co vytrvali, byl i německý generál Carl von Pückler-Burghauss. Jím vedené jednotky SS, se v té době nacházely jihovýchodně od Příbrami v oblasti Slivice–Milín–Čimelice, tedy na východ od demarkační čáry. Jejich poloha předznamenala, že měly upadnout do sovětského zajetí. Puckler-Burghauss se i přes tento fakt pokoušel dostat do amerického zajetí, což se mu nepodařilo. Němcům tedy nezbývalo, než se v okolí Slivice opevnit a čekat až si pro ně přijdou. Smyčka se začala rychle utahovat. Německé jednotky se dostávali do bojů střídavě se sovětskými partyzány a členy hnutí odporu, které vedl sovětský kapitán Olesenskij. Došlo ale i ke střetu s předsunutými americkými jednotkami. V posledních fázi boje, který už proti generálovi vedla Rudá armáda, docházelo k hororovým situacím.

Podle vzpomínek vojáka Jolkina připomínali němečtí vojáci zombie. „Kousek ode mne se plazil raněný Němec, měli jsme sice nařízeno brát všechny raněné, ale takovéto případy byly důstojníkům většinou jedno. Jeden z našich k němu přiskočil a střelil ho do zad. Němec se sice zkroutil jako červ, ale hýbat se nepřestal. Ten voják do něj vypálil další ránu, ale ten Němec prostě nezemřel. Všimli si toho i ostatní vojáci, “ popisuje na videu v čase 4:50 své zážitky sovětský vojín. Rudoarmějci podle vzpomínek nemohli dorazit raněné, ani když do nich nasypali zásobník samopalu. Zabrala až kulka do hlavy.

Němci opouštěli hromadně kryty a pozice a začali se vzdávat, protože je napadali vlastní ranění vojáci. Mrtvoly ožívaly. Co byla látka T? Jak se zachoval maršál Koněv a jak Berija?  Poslechněte si, jak to dopadlo…

                                   

                                                                            Video: YouTube

Autor videa: G_J_Rasputin 

Zdroj: WaybackMachine, badatele.net

Tagy článku