Televizní dokument odhalil tajemství symbolu dvou blesků na nacistických uniformách

Televizní dokument odhalil tajemství symbolu dvou blesků na nacistických uniformách
Autor: Biser Todorov (CC BY-SA 2.0)|Popisek: Nože jednotekSS
19 / 07 / 2017, 10:00

Televizní dokument odhalil tajemství o nacistické symbolice dvou blesků na uniformách a helmách SS.

Nacisté vždy zdůrazňovali, že dva blesky ve tvaru S jsou starodávné runy, které předurčují celosvětové vítězství germánské rasy.

Nový televizní dokument ,,Symboly zla" však zjistil, že říšský vůdce jednotek SS Heinrich Himmler zaplatil 1 libru (zhruba 30 korun) ,,vysloužilému" ilustrátorovi Walterovi Heckovi, který nechvalně známý znak na nacistických uniformách SS vytvořil.

Heck zpracoval návrh v roce 1929 a inspiroval se při něm stožáry vysokého napětí. V dokumentu také zaznělo, že ilustrátor chtěl původně nahradit S jiným písmenem, protože písmeno S se mu zdálo příliš ,,měkké" a ,,zvlněné".

související: Vedení německého ministerstva po válce tvořili až z půlky nacisté

Himmler přesto neustále připomínal, že dvě písmena SS na černých nacistických uniformách jsou starodávné runy. Nacisté si dali velkou prací, aby ,,dohledali", že tato symbolika je odkazem starogermánské historie, kterou chtěli uměle propojit s přítomností.

Po porážce Německa v roce 1945 byl znak SS stejně jako svastika a další nacistické symboly zakázány.

 

psali jsme:

V České republice znovu vyšel Mein Kampf. Je to propagace nacismu?

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace