VIDEO: Přenesli Albert Einstein a Nikola Tesla válečnou loď v čase?

VIDEO: Přenesli Albert Einstein a Nikola Tesla válečnou loď v čase?
Autor fotografie: Screenshot YouTube|Popisek: USS Eldridge
21 / 01 / 2018, 20:30

Jako z říše sci-fi nám může připadat tzv. Filadelfský experiment z roku 1943. Američané měli nechat teleportovat svůj torpédoborec USS Eldridge v důsledku předchozího zneviditelnění. Je na tomto experimentu alespoň semínko pravdy, nebo je to celé úplný nesmysl?

V roce 1943 měl proběhnout tajný vojenský experiment na Filadelfské námořní základně. Údajně prý došlo k procesu zneviditelnění torpédoborce USS Eldridge, aby jej žádný nepřítel či pozorovací zařízení nemohlo identifikovat a zaměřit. A co víc: podle jedné z řady konspiračních teorií došlo posléze při dalším experimentu v důsledku zneviditelnění dokonce k teleportování plavidla z Filadelfie do Norfolku, který byl vzdálen 320 km.

psali jsme: USS Wolverine - příběh letadlové lodi přestavené z parníku. Na moře nikdy nevyplula

Někteří muži posádky z plavidla SS Andrew Furuseth pak měli spatřit, jak se torpédoborec ,,náhle" 28. října objevil v norfolských vodách. Pak opět zmizel a objevil se ve Filadelfii na původním místě. Loď také měla cestovala zpět v čase asi 10 sekund. Že je to poněkud přitažené za vlasy? Pravděpodobně ano, pojďme ale dál.

Někteří členové posádky, kteří se v daný okamžik účastnili experimentu, si po pokusu měli stěžovat na nevolnost, v horším případě zmizeli úplně či zemřeli, nebo se zkrátka zbláznili. Sami námořníci se měli na nějaký čas zneviditelnit a pak se opět ,,zhmotnit". A někteří v důsledku pokusu měli doslova splynout fyzicky s lodí ,,na různý způsob".

Tuto ,,legendu", o níž se potom začalo hojně psát a hlavně spekulovat, přivedl na veřejnost Carl Allen (Carlos Allende) v roce 1955. Allen sám tvrdil, že byl svědkem náhlého objevení torpédoborce a jeho následného zmizení, když sloužil na lodi SS Andrew Furuseth. Nikdy však nepředložil důkazy, tvrdil ale, že celý Filadelfský experiment byl možný díky Einsteinově jednotné teorii pole.

psali jsme: Posledná cesta USS Ranger, smer vrakovisko

Allenovu teorii však zpochybnil William S. Dodge, který velel SS Andrew Furuseth, když prohlásil, že žádné objevení a zmizení torpédoborce sám neviděl. Ani žádný jiný podezřelý jev, který by souvisel s torpédoborcem USS Eldridge.

Nakonec došel i výzkumný ústav Office of Naval Research k závěru, že neexistuje žádný přesvědčivý důkaz o tom, že by US Navy experimentovala s teleportací. To však nezabránilo mnoha konspiračním teoriím, které tyto závěry zpochybnily a které naopak tvrdily, že Filadelfský experiment opravdu proběhl. To, že tato legenda byla živená dál, svědčí i fakt, že o Filadelfském experimentu vznikaly i známé filmy - Tajemná záře nad Pacifikem (1980), Experiment Philadelphia (1984) či neviditelná loď (2012).

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Defence - tanky, lodě,  letadla, obrněné vozy. Jaké jsou nejnovější trendy ve zbrojním a obranném průmyslu? S námi víte více

 

Zdroj: historicmysteries.com

Tagy článku